Suzuki 1 Liga: Inauguracja sezonu dla lublinian

W piątkowy wieczór ruszyliśmy z rozgrywkami Suzuki 1 Liga Koszykówki Mężczyzn. Na inaugurację pierwszoligowego sezonu w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, AZS UMCS Start Lublin okazał się lepszy od Księżaka Łowicz.

AZS UMCS Start Lublin – Księżak Łowicz 88:80 STATYSTYKI

• Lublinianie dobrze otworzyli mecz – po celnym półdystansie Adama Myśliwca, podopieczni Przemysława Łuszczewskiego prowadzili 10:2. Łowiczanie mimo słabszego początku konsekwentnie zaczęli odrabiać stratę- dzięki trzypunktowemu rzutowi Jakuba Staniosa i oczkach zdobytych przez Arkadiusza Kobusa na lubelskiej tablicy był remis 18:18. Obie zespoły w końcowej fazie grały kosz za kosz. Celna akcja zza łuku Krzysztofa Wąsowicza dała po premierowej odsłonie trzypunktową zaliczkę dla graczy z Koziego Grodu 24:21.
  • Kilkupunktową zaliczkę osiągnęli lubelscy koszykarze miej więcej w połowie drugiej kwarty po trójce Bartłomieja Pelczara i połowicznie wykorzystanych wolnych przez Sebastiana Waldę (38:31). To jednak nie zraziło zawodników Księżaka, a wręcz ich zmotywowało. Po dwóch celnych rzutach wolnych Piotra Robaka i punktach spod kosza Bartosza Dylika, różnica zmalała do trzech „oczek” (38:35). Pod koniec pierwszej połowy, zawodnicy w białych strojach wrzucili wyższe tempo w ofensywie – trójka Pelczara, lay-up Ciechociński i kolejne punkty zdobyte przez Waldę (2/2 z wolnych i oczka z pomalowanego pola) dały po pierwszych dwudziestu minutach prowadzenie AZS-owi UMCS Start Lublin 48:41.
  • Piętnastominutowa przerwa mocno wpłynęła na zawodników Piotra Trepki, którzy ponownie nadrobili różnicę w pierwszej dwudziestki. Po punktach zdobytych przez trio Kobus-Stanios-Dawdo doprowadziło do wyrównania (52:52). Na pierwsze prowadzenie Księżaka wyprowadził celną akcją zza linii 6,75m Maksymilian Motel (54:55), lecz w odpowiedzi również z dystansu przymierzył Karol Obarek (57:55). Obie drużyny raz po raz wymieniały się ciosami do końca tej ćwiartki. Ostatnie punkty przed decydującą kwartą dodał Bartosz Muda, dając tylko dwupunktowe prowadzenie dla koszykarzy z Lublina (63:61).
  • Lublinianie mocno otworzyli czwartą dziesiątkę od serialu 11:3 za sprawą punktów Obarka (trójka oraz akcja 2+1) i Ziółko (trójka) dające 8-punktową przewagę nad przeciwnikami (72:64). Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać, bo po punktach z pola trzech sekund Dawdo i 2+1 Robaka, przewaga gospodarzy stopniała do stanu 77:74. Sprawy lubelskich koszykarzy wziął w swoje ręce Krzysztof Wąsowicz. Dobra dyspozycja dnia 27-letniego rozgrywającego i ważne rzuty wolne Ciechocińskiego dały zwycięstwo AZS UMCS Start Lublin 88:80
  • Dla zwycięzców, 17 punktów i 9 zbiórek zdobył Bartosz Ciechociński. Po 15 punktów dodali Sebastian Walda i Krzysztof Wąsowicz. Dla pokonanego Księżaka, 20 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst zaliczył Arkadiusz Kobus. 14 oczek i 7 zbiórek dołożył Piotr Robak.