Emocje w Przemyślu, Mickiewicz lepszy od Niedźwiadków

Wyrównana potyczka w przemyskiej hali POSiR-ze! AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice wymęczył wyjazdowe zwycięstwo nad Niedźwiadkami Chemart Przemyśl 89:86.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 86:89 Statystyki

Maciej Puchalski rozwiązał worek z punktami, trafiając na początek dwie trójki dla gospodarzy. Pokrótce katowiczanie wyrównali wynik przy pomocy fantastycznych interwencji pod tablicami Daniela Oladapo. Po zagraniu 2+1 amerykańskiego środkowego mieliśmy remis (10:10). W późniejszych minutach mecz znacznie się wyrównał. Udane rzuty Patryka Wieczorka pozwoliły Mickiewiczowi odejść na sześć punktów (17:23). Stratę próbował odrobić Max Egner udanymi próbami z gry, ale ostatecznie wynik pierwszej kwarty ustaliły punkty z rzutów wolnych Mikołaja Ratajczaka i Patryka Wieczorka (22:26).

W drugiej części zawodów znów mieliśmy równorzędną wymianę ciosów z obu stron, ale także próbkę dobrej gry w defensywie. Wciąż o parę punktów lepsi byli katowiczanie po celnych rzutach Łukasza Kłaczka i Kajetana Kuczawskiego. Następnie rywalizacje nawiązali CJ Wilson, a także Michał Chrabota. Po punktach spod trumny tego drugiego, Niedźwiadki na moment miały znów prowadzenie (37:36). Korzystny wynik na koniec pierwszej połowy przywrócili gościom Heliński oraz Wieczorek. Finalnie po łatwych punktach spod kosza Wilsona, Mickiewicz wygrywał po pierwszej połowie z Niedźwiadkami 43:39.

W trzeciej kwarcie ponownie aktywny był Stanisław Heliński, a dzięki trójce Tomasza Krzymińskiego, Mickiewicz odskoczył na jedenaście punktów. Z drugiej strony trafiali też Michał Chrabota, Sebastian Rompa, a także CJ Wilson. Późniejszy serial gospodarzy 15:3 sprawił, że po koszach Janczaka i Wilsona, Niedźwiadki wróciły na przód. Po trójce Kuczawskiego na kilkanaście sekund na przód wrócili zawodnicy Mickiewicza. Chwilę później miejscowych wyprowadziły trafienia Wilsona i efektowny wsad Rompy. Finalnie dzięki zagraniom Oladapo i Wieczorka po trzeciej dyszce mieliśmy remis (67:67) i gwarantowane emocje w decydującej partii.

W decydującej partii o parę „oczek” więcej mieli podopieczni Łukasza Szczypki, gdy nadzwyczaj skuteczni byli Patryk Wieczorek, Daniel Oladapo, a także Tomasz Krzymiński (72:78). Później kontakt z przyjezdnymi złapali Max Egner oraz CJ Wilson. Minimalną przewagę w postaci dwóch posiadań trzymali Ratajczak, a także Heliński. W kluczowym momencie ważne punkty na zwycięstwo rzucili Daniel Oladapo oraz Patryk Wieczorek. Ostatecznie gracze Mickiewicza odwinęli się za porażkę z poprzedniej rundy, ogrywając Niedźwiadki na ich terenie 89:86.

Dla gości 23 punkty i 15 zbiórek zdobył Daniel Oladapo. CJ Wilson był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy, zdobywając 25 punktów i 16 asyst.