Suzuki 1 LM: Pierwsze ruchy na Podkarpaciu, Koszalinie i Pelplinie

Choć w sobotni wieczór rusza finał Suzuki 1 Ligi Mężczyzn oraz pierwszy dwumecz w walce o brązowy medal to w paru klubach rozpoczynają się małe roszady. Oto, co się działo w ostatnim czasie w zespołach: z Krosna, Koszalina oraz Pelplina w cieniu walki o awans do Energa Basket Ligi.

Roman Prawica w sezonie 2022/2023 nadal będzie szkoleniowcem Miasta Szkła Krosno. 52-letni trener pod koniec aktualnej kampanii wstąpił w miejsce Radosława Soji, który przez wię kszą część sezonu prowadził ten zespół. Pod jego dowództwem krośnianie odnieśli cztery zwycięstwa z ostatnich pięciu meczów, zapewniając sobie pewne utrzymanie. Drużyna z Podkarpacia zaliczy ten sezon do jednego z mniej udanych, ponieważ odnieśli 14 zwycięstw i 18 porażek, co dało im 11. miejsce w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn.

Funkcję pierwszego trenera w klubie ze Starogardu Gdańskiego przestał pełnić Marek Popiołek. Na początku lutego 32-letni szkoleniowiec przejął obowiązki Bartosza Sarzały w roli pierwszego coacha. Starogardzianie za jego kadencji zdołali dołożyć do 9 zwycięstw i 12 porażek osiem następnych triumfów, lecz to okazało się za mało na awans do decydującej części sezonu. Nie korzystny dwumecz z Dzikami Warszawa sprawił, że Diabły skończyły sezon na 17 zwycięstwach i 15 porażkach, co suma summarum dało 9. miejsce po rundzie zasadniczej. Szkoleniowiec od nowego sezonu będzie prowadził Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz w Energa Basket Lidze.

Nieopodal 15 kilometrów dalej z roli pierwszego coacha w Decce Pelplin decyzją zarządu pożegnał się Marcin Radomski. Klub z Kociewia za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku powiadomił swoich sympatyków, że 41-letni szkoleniowiec nie będzie dłużej trenerem koszykarzy Decki. Zespół pod jego wodzą zajął w Suzuki 1 Lidze 14 miejsce, czyli ostatnie dające utrzymanie na zapleczu Energa Basket Ligi. Dla pelplinian był to bardzo trudny sezon, bo niemal do ostatnich kolejek walczyli o przetrwanie. Ostatecznie ten plan się powiódł i w przyszłym sezonie ich zobaczymy. Szkoleniowiec wcześniej prowadził: Zetkamę Doral Nysa Kłodzko, Górnika Trans.eu Wałbrzych, a przed przyjściem do Pelplina przez dwa sezony był szkoleniowcem Miasta Szkła Krosno. Włodarze klubu wkrótce poinformują o nowym szkoleniowcu.

Mateusz Pryć w nadchodzącej kampanii 2022/2023 nadal będzie bronił barw MKKS Żaka Koszalin. Dla 23-letniego rozgrywającego będzie to trzeci sezon w koszalińskim zespole. W aktualnych rozgrywkach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn rzucał na mecz średnio 5,8 punktów, dokładając do tego 3,5 zbiórki i 3 asysty. Natomiast decyzją Zarządu z roli drugiego trenera seniorów pożegnano Jacka Imiołka. 44-letni trener w sezonie 2020/2021 pomógł temu klubowi awansować z drugoligowych parkietów na zaplecze ekstraklasy, a następnie utrzymać się w lidze.

fot. Decka Pelplin/ Krystian Rychłowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *