Szlagier w hali Milenium! Czarodzieje z Wydm czy Kociewskie Diabły?

Sobotni wieczór w Suzuki 1.Lidze upłynie pod znakiem trzech dobrych spotkań. Najwięcej emocji zapewni nam szlagier między Sensation Kotwicą Kołobrzeg a SKS-em Starogard Gdański. Kto z hitowej potyczki wyjdzie zwycięsko?

Starogardzianie w ostatnich trzech tygodniach są na fali wznoszącej. Po ostatniej feralnej wpadce na wyjeździe z GKS-em Tychy (101:55) zaliczyli cztery następne zwycięstwa. Ostatnio podopieczni Kamila Sadowskiego wygrali przed własną widownią z rezerwami mistrzów Polski – WKS Śląskiem II Wrocław 84:74. Głównym architektem sukcesu był Filip Małgorzaciak. 29-letni rzucający zakończył to spotkanie z 33 punktami. Również solidnie zaprezentował się Wojciech Czerlonko, któremu zabrakło dwóch zbiórek do osiągnięcia double-double (do 24 „oczek” dodał 8 zbiórek). Widzimy zatem, że kryzys w starogardzkim zespole został na jakiś czas zażegnany. W starogardzkiej rotacji możemy znaleźć także innych zawodników, którzy mają bagaż doświadczeń na ekstraklasowych parkietach jak m.in. Jakuba Motylewskiego czy Damiana Janiaka.

Kołobrzeżanie także są na zwycięskiej ścieżce od czterech ostatnich bojów. Podopiecznym Rafała Franka w przeciwieństwie do wspomnianych Diabłów udało się pokonać w wyjazdowym starciu Trójkolorowych 82:73. Kawał dobrej roboty odwalili James Washington, a także Piotr Śmigielski, którzy rzucili po 22 punkty. Śmigielski dołożył do tego 12 zbiórek, notując wyczyn double-double. W kołobrzeskiej drużynie mamy m.in. wspomnianego wcześniej Jamesa Washingtona, Macieja Kucharka, Pawła Dzierżaka czy Witalija Kowalenko – zawodników, którzy podobnie jak ich najbliżsi rywale grali w Energa Basket Lidze.

Obydwa zespoły stoczyły ze sobą od sezonu 1998/1999 46 ligowych spotkań, grając na różnych poziomach rozgrywek. Od 2005 do 2014 roku obie drużyny regularnie spotkały się na ekstraklasowych boiskach. W ubiegłej kampanii na zapleczu ekstraklasy dwukrotnie zwycięsko wyszli Czarodzieje z Wydm, pokonując odpowiednio Diabły: na wyjeździe 89:68, a w domu 68:60. Aktualny bilans przemawia za kołobrzeżanami, którzy wygrali 25 meczów, podczas gdy Diabły wygrały 21 spotkań. Więcej o dotychczasowych wynikach obu zespołów znajdziesz TUTAJ.

Dobra rywalizacja szykuje się wokół Jamesa Washintona, a także Filipa Małgorzaciaka – obaj są liderami swoich drużyn i ich dyspozycja dnia może przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Mikołaj Kurpisz sprawdzi formę Wojciecha Czerlonko na skrzydle. W kołobrzeskiej hali Milenium należy się spodziewać kompletu, a może nawet nadkompletu widzów. Obie ekipy mają po tyle samo zwycięstw jak i porażek (6-2). Kto w tym wieczorze okaże się lepszy?

Początek potyczki o godzinie 18:00 na kanale Emocje.TV z komentarzem Piotra Janczarczyka. Dwie godziny później KKS Polonia Warszawa powalczy z BS Polonią Bytom, a Enea Basket Poznań zagra z Weegree AZS Politechniką Opolską. Pozostałe dwa mecze także do obejrzenia na tej platformie.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *