37 trójek w Kołobrzegu! HydroTruck lepszy od Kotwicy

Kapitalny spektakl w kołobrzeskiej hali Millenium! W niedzielnym spotkaniu 7.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, HydroTruck Radom ograł na wyjeździe Sensation Kotwicę Kołobrzeg 105:103.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – HydroTruck Radom 103:105 Statystyki

Radomianie lepiej rozpoczęli potyczkę w Kołobrzegu – po trójkach Bartosza Ciechocińskiego i Maksymiliana Formelli mieli pięć punktów w zapasie. Później miejscowi po celnych rzutach Pawła Dzierżaka, a także Daniela Ziółkowskiego nie tylko nadrobili zaległości, ale też wyszli na +4 (17:13). W radomskim zespole nieco później brylował Daniel Wall przy wsparciu Jakuba Zalewskiego i Jakuba Sadowskiego. Dzięki ich punktom, HydroTruck prowadził po tej części 27:19.

W kolejnej ćwiartce prowadzenie radomian podwyższył skutecznymi wejściami pod obręcz Konrad Szymański (22:33). Kołobrzeżanie mozolnie odrabiali tę różnicę przy pomocy trafień Ziółkowskiego, Nelsona i Dzierżaka. Później celnymi trójkami gospodarzy poczęstowali Formella, Laihonen, a także Ciechociński. Do końca pierwszej połowy swoje “trzy grosze” dorzucili Szymański do spółki z Laihonenem. Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem podopiecznych Roberta Witki 59:37.

Dobrą “strzelaninę” zza linii 6,75m oba zespoły urządziły sobie po 15-minutowej przerwie. Rozpoczęli ją miejscowi od trafień Dzierżaka, Nelsona oraz Pielocha. Na ripostę ze strony oponentów nie trzeba było długo czekać, bo tę samą broń zastosowali potem Formella oraz Williams. Radomianie wciąż mieli dwucyfrową przewagę, którą starali się zmniejszyć Ziółkowski, Nelson i Pieloch. Jednak precyzyjnie swoje rzuty trafiali Ciechociński oraz Szymański. Finalnie trzecią kwartą zakończyła celna próba z dystansu Dzierżaka. HydroTruck po 30 minutach miał 18-punktową zaliczkę (66:84).

W decydującej odsłonie radomianie kontrolowali przez pewien czas wydarzenia na parkiecie przy pomocy celnych koszy Ciechocińskiego, Zalewskiego oraz Formelli (74:95). Potem po trojce dla kołobrzeskiej drużyny dali Pieloch i Ziółkowski, ale tym samym zareagował Laihonen. Na nieco ponad dwie i pół minuty przed końcem meczu wydawało się, że HydroTruck dowiezie bezpiecznie dwucyfrową zaliczkę (80:98) – nic bardziej mylnego. Gospodarze przypuścili serial punktowy 12:2, który po trafieniu zza łuku Pielocha dał im 8-punktowy deficyt (92:100). Radomianie bronili się na linii rzutów wolnych, które przyzwoicie wykorzystywał Williams. Jednak w decydujących fragmentach popełnili sporą ilość błędów, którą wykorzystali “Czarodzieje z Wydm”. Trójki Pielocha i Nelsona otworzyły Kotwicy na 16 sekund przed zakończeniem szansę na przechylenie szali zwycięstwa. Ostatecznie kluczowy punkt z rzutów wolnych zdobył Szymański.

W ten sposób HydroTruck Radom pokonał Sensation Kotwicę Kołobrzeg 105:103. Oba zespoły w całym spotkaniu trafiły aż 37 trójek. Dla radomian 24 punkty i 5 zbiórek odnotował Bartosz Ciechociński. Darren Williams do 13 punktów rozdał 16 asyst. W kołobrzeskim obozie 24 punkty zapisał na swoje konto Damian Pieloch. Paweł Dzierżak do 17 “oczek” rozdał 11 asyst.