Turów lepszy od rezerw Startu

Na zamknięcie 31. serii spotkań na zapleczu ekstraklasy PGE Turów Zgorzelec pokonał przed własną publicznością Start II Lublin 85:70.

PGE Turów Zgorzelec Start II Lublin 85:70 Statystyki

Zgorzelczanie po domowej wpadce z WKK Wrocław stracili szansę na utrzymanie posady na zapleczu ekstraklasy. W podobnym położeniu byli ich oponenci, którzy od paru kolejek są pogodzeni ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

W lepszy rytm meczowy weszli miejscowi, którzy po punktach spod tablicy Krzysztofa Wąsowicza, a także zagraniach Arkadiusza Adamczyka mieli pięciopunktowy zapas (9:4). Lubelską drużynę w grze trzymały celne rzuty Sebastiana Waldy, a także trójka Wojciecha Nojszewskiego. Pokrótce Turów na dobre odjechał gościom dzięki trójkom Szymona Pawlaka oraz Krzysztofa Jakóbczyka. Po tej części miejscowi prowadzili różnicą 11 „oczek”.

Znacznie równiej zrobiło się w kolejnej ćwiartce, w której skutecznie aplikował Michał Grzesiak. Jednak po precyzyjnych odpowiedziach od Estkowskiego, Jędrzejewskiego i Jakóbczyka przewaga gospodarzy wzrosła do szesnastu punktów (38:22). Do punktujących w lubelskiej drużynie Nojszewskiego i Grzesiaka na listę strzelców wpisali się Ziółkowski i Majchrowicz. Drugi z nich dzięki trafieniom spod kosza zmniejszył do przerwy deficyt lubelskiego zespołu do dziewięciu „oczek” (43:34).

Po przerwie gra szła kosz za kosz, a nadzwyczajnie skuteczny był Pawlak. Po jego ośmiu punktach pod rząd, Turów znów miał dwucyfrową przewagę (56:41). Potem swój dobry moment w ataku wykorzystał Norbert Ziółko, ale dobrze ripostowali mu Krzysztof Wąsowicz i Arkadiusz Adamczyk. Lublinianom pod koniec trzeciej kwarty odrobić część strat przy pomocy rzutów wolnych Waldy i Grzesiak. Przed decydującą odsłoną Turów prowadził z rezerwami Startu jedynie siedmioma punktami (62:55).

Lubelską drużynę na cztery punkty na starcie czwartej kwarty przybliżył wolnymi Ziółko. Wówczas zespół Pawła Turkiewicza odnotował kluczowy serial 17:4, w którym błyszczeli w ofensywie Jakóbczyk, a także Adamczyk. Na koszykarski „gong” goście z Koziego Grodu nie potrafili odpowiedzieć. Ostatecznie PGE Turów wygrał całą rywalizację ze Startem II Lublin 85:70.

Dla Turowa 24 punkty i 11 zbiórek zanotował Arkadiusz Adamczyk. Dla gości 19 punktów i 7 zbiórek zdobył Michał Grzesiak.