Udana pogoń Kotwicy we Wrocławiu

W środowej potyczce zamykającej 18. kolejkę spotkań w Suzuki 1.Lidze Sensation Kotwica Kołobrzeg dzięki udanej pogoni w końcówce pokonuje na wyjeździe WKK Wrocław 75:71.

WKK Wrocław – Sensation Kotwica Kołobrzeg 71:75 STATYSTYKI

Dzięki punktom spod obręczy Mikołaja Kurpisza, Kotwica otworzyła wynik rywalizacji. Jednak po połowicznie wykorzystanych wolnych przez Szymona Kiwilszę, a także trójce Dominika Rutkowskiego minimalne prowadzenie uzyskali gospodarze. Trochę później „Czarodzieje z Wydm” powrócili na przód, a potem uciekli na 7-punktową zaliczkę po trójce Witalija Kowalenko oraz celnych koszach Patryka Pułkotyckiego (9:16). Wrocławianie do końca premierowej odsłony mozolnie odrabiali straty przy pomocy punktów Marcina Kowalczyka, Szymona Kiwilszy i Jakuba Koelnera. Kołobrzeżanie prowadzili po 10 minutach w WKK Sport Center 23:19.

Korzystny rezultat dla Kotwicy trzymał w następnej kwarcie Damian Pieloch, a także Paweł Dzierżak. Jednak gospodarze sumiennie odrabiali straty za sprawą celnych rzutów wolnych Tomasza Ochońki oraz następnych punktów Kiwilszy. Pierwszą połowę spotkania zamknęły trójki Ochońki i Washingtona. Cztery punkty więcej po dwóch kwartach mieli goście z Kołobrzegu (35:39).

Po przerwie zawodnicy z Dolnego Śląska wrócili na parkiet bardziej zmotywowani, co też przełożyli na skuteczniejszą grę w ataku. Udana trójka Rutkowskiego, a także kolejne punkty spod obręczy Kiwilszy pozwoliły WKK objąć chwilowo prowadzenie (43:42). Skuteczne rzuty Jamesa Washingtona i Szymona Długosza ponownie dały inicjatywę Kotwicy, która odskoczyła na cztery „oczka”. Gospodarze głównie dzięki dobrej postawie Maksymiliana Wilczka znów byli na przodzie. Późniejsza trójka Kowalczyka i celne rzuty wolne Kiwilszy dały po trzech kwartach inicjatywę na korzyść WKK, który wygrywał 55:51.

Zawodnicy Sebastiana Potocznego po trójce Koelnera i siedmiu punktach Kowalczyka odskoczyli po trzech minutach ostatniej partii na dwanaście punktów (65:53). Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli goście, którzy po trafieniach Washingtona, Pielocha i Śmigielskiego zeszli na -7 (67:60). W odpowiedzi trafieniem zza łuku popisał się Koelner. Od tego momentu gra wrocławskiej drużyny runęła. Ostatnie cztery minuty spotkania należały wyłącznie do kołobrzeżan. Dzięki ważnym trafieniom Washingtona, a także Dzierżaka, Kotwica odwróciła losy pojedynku. Ostatecznie kołobrzeżanie wygrali spotkanie we Wrocławiu 75:71.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Kotwicy był James Washington, autor 22 punktów i 8 asyst. Dla WKK 15 punktów i 9 zbiórek zdobył Szymon Kiwilsza.