Decka lepsza od Politechniki Opolskiej

Decka Pelplin w sobotnim pojedynku 19.kolejki Suzuki 1.Ligi pokonali przed własną widownią Weegree AZS Politechnikę Opolską 86:65.

Decka Pelplin – Weegree AZS Politechnika Opolska 86:65 STATYSTYKI

Dla obu zespołów był to pojedynek za tzw. „cztery punkty”, ponieważ obie drużyny bardzo chcą się znaleźć w najlepszej ósemce. Ważny krok w stronę decydującej fazy zrobili pelplinianie.

Wynik pojedynku na Kociewiu otworzyła celna trójka Adama Kaczmarzyka. Po chwili skuteczne akcje podkoszowe Pawła Kopyckiego przyniosły Decce minimalne prowadzenie (6:5). Ponownie na minimalne prowadzenie gości wyprowadził trzema rzutami wolnymi Michał Kroczak. Pelplinianie po następnych sześciu punktach z rzędu odskoczyli na czteropunktową zaliczkę (12:8). Opolską ekipę w ataku trzymali Adam Skiba do spółki z Adamem Kaczmarzykiem (15:14). Do końca pierwszej części zespoły zmieniały się na prowadzeniu dwukrotnie. Pierwszą kwartę zamknął trzypunktowy rzut Karola Obarka (21:19).

Drugą odsłonę rozpoczęły trafienia Dawida Sączewskiego i Wojciecha Dzierżaka, ale skutecznym wjazdem pod obręcz popisał się Kamil Białachowski (26:23). Parę chwil potem korzystny rezultat dla Decki podwyższyli Sączewski, a także Davis. Skuteczna dobitka po niecelnym rzucie Davisa, Huberta Wyszkowskiego pozwoliła gospodarzom odskoczyć na osiem punktów (31:23). Przyjezdni za sprawą trójki Huberta Pabiana, a także wolnych Kaczmarzyka mozolnie nadrabiali zaległości. Udane zagrania Kobla i Kaczmarzyka przyniosły po pierwszej połowie remis po 34.

Drugą połowę potyczki rozpoczęły trzypunktowe akcje Michała Kroczaka i Damiana Ciesielskiego. Po jeszcze jednej trójce, tym razem przymierzonej przez Romana Janika na przód wyszła Decka (40:37). Opolanie w paru akcjach popełniali dość banalne błędy, co napędzało jedynie grę gospodarzy. Udany wjazd Obarka, a także trójka Janika zwiększyła przewagę pelplinian do dziewięciu „oczek” (46:37). Kroczak do spółki z Kaczmarzykiem starali się odrabiać zaległości do zawodników w białym trykocie, ale równie solidnie odpowiadali Janik z Obarkiem. Efektowna paczka Thomasa Davisa przyniosła 11-punktowy bufor podopiecznym Przemysława Łuszczewskiego (58:47). Ten sam zawodnik zakończył tą część spotkania swoimi kolejnymi punktami. Na ostatnią partię Decka schodziła z 12-punktową zaliczką (61:49).

Ostatnią część widowiska lepiej rozpoczęli przyjezdni. Następne punkty z gry Pabiana, a także udany floater Kobla zmniejszył dystans do gospodarzy na cztery punkty (63:59). Pokrótce następne punkty spod tablicy aplikowali Davis i Obarek, dzięki czemu sytuacja Decki wróciła do normy (69:60). Ważne punkty na przypieczętowanie zwycięstwa rzucili Damian Ciesielski, Thomas Davis, a także Roman Janik. Ostatecznie Decka Pelplin pokonuje po raz drugi w obecnej kampanii Weegree AZS Politechnikę Opolską 86:65.

Dla Decki 21 punktów i 6 asyst zdobył Thomas Davis. Dla Politechniki Opolskiej 17 punktów i 7 zbiórek zdobył Hubert Pabian.