Udany odwet Miasta Szkła

Miasto Szkła Krosno zrewanżowało się udanie rezerwom wrocławskiego Śląska! W hitowej potyczce 29.kolejki gracze Edmundsa Valeiko pokonali przyjezdnych 82:68.

Miasto Szkła Krosno – WKS Śląsk II Wrocław 82:68 Statystyki

Dobre wejście w pojedynku „na szczycie” mieli krośnianie, którzy po łatwych trafieniach spod trumny Radosława Trubacza i Przemysława Wrony prowadzili 12:4. Później ośmiopunktową zaległość sprawnie uregulowali Oskar Hlebowicki, a także Mikołaj Adamczak. Miejscowi do końca tej części powrócili do wyższej zaliczki przy pomocy trafień Michała Jankowskiego i Maksymiliana Zagórskiego (24:17). W następnej części zespoły grały kosz za kosz, ale po trójce Jankowskiego i Griszczuka miejscowi mieli trzynaście punktów w zapasie. Pokrótce do głosu doszli zawodnicy z Dolnego Śląska głównie dzięki punktom Leńczuka i Hlebowickiego. Ostatecznie po trafieniu zza łuku Aleksandra Wiśniewskiego, Miasto Szkła prowadziło jedynie 44:41.

Drugą połowę otworzył trzema celnymi trójkami Myles Rasnick, dając na początek dziesięciopunktową zaliczkę dla gospodarzy. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego rehabilitowali się zagraniami Przemysława Kociszewskiego, Oskara Hlebowickiego i Mikołaja Adamczaka. Jednak dobrymi ripostami odpłacali się Jankowski i Rasnick. Krośnianie po 30 minutach prowadzili dziewięcioma punktami. Niewiele zmian przyniosła decydująca partia, w której krośnieński zespół mógł liczyć na świetne zagrania Szymona Sobiecha i Mylesa Rasnicka. Ostateczny rezultat ustalił akcją 2+1 Patryk Stankowski (82:68). Zespół z Podkarpacia tym zwycięstwem umocnił się w czołówce tabeli zaplecza ekstraklasy. Wrocławianom w sobotnim hicie nie pomogła dyspozycja Michała Sitnika (0/9 z gry, 1 pkt), a także Joe’a Bryant’a Jr. (2/9 z gry, 5 pkt, 3 zb, 3 as).

Dla Miasta Szkła 23 punkty, 5 zbiórek i 5 asyst zaaplikował Myles Rasnick. Dla wrocławian 15 punktów i 6 zbiórek dał Oskar Hlebowicki.

fot. Dariusz Błażejowski
Kamil Wróbel 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *