Udany rewanż GKS-u

GKS Tychy zrehabilitował się Kociewskim Diabłom we własnym obiekcie! Podopieczni Tomasza Jagiełki ograli SKS Fulimpex Starogard Gdański 83:77.

GKS Tychy – SKS Fulimpex Starogard Gdański 83:77 Statystyki

Trójkolorowi dzięki efektownym wsadom Maksymiliana Dudy prowadzili na początku spotkania 6:2. Deficyt w kolejnym fragmencie starali się neutralizować Filip Siewruka, a także Samir Stewart, ale skutecznie plany krzyżowały punkty Sebastiana Bożenko oraz Macieja Koperskiego. Trzypunktowy rzut Stewart pozwolił Kociewskim Diabłom zbliżyć się na jedno posiadanie do GKS-u (14:12). Ostatecznie po punktach z gry Karola Kamińskiego i Mateusza Samca, miejscowi prowadzili po tej części 19:13.

W następnej kwarcie dzięki celnym koszom Wojciecha Czerlonko, Filipa Siewruka i Piotra Lisa, SKS znów miał stratę dwóch punktów (22:20). Pokrótce trójki Koperskiego i Szmita przywróciły kilkupunktową zaliczkę dla gospodarzy. Następne pięć punktów Szymona Szmita dały w połowie drugiej kwarty podopiecznym Tomasza Jagiełki nawet 10-punktowe prowadzenie (35:25). Później Stewart raził miejscowych trafieniami zza łuku przy wsparciu Kurpisza oraz Janiaka. Finalnie po łatwo zdobytych punktach spod kosza przez Jakuba Parzeńskiego, GKS prowadził z SKS-em po pierwszej połowie 39:37.

Po dłuższej pauzie gościom z Kociewia udało się wyjść na prowadzenie dzięki udanym rzutom Parzeńskiego i Lisa (45:48). Grę tyskiej drużyny ciągnął Sebastian Bożenko do spółki z Szymonem Szmitem, a także Szymonem Walskim. Następne sześć punktów zainkasowane przez Karola Kamińskiego sprawiły, że podopieczni Tomasza Jagiełki mieli 12-punktowe prowadzenie. Trzecią część zamknął trafieniem z dystansu Adrian Kordalski (63:54).

W czwartej kwarcie za gonienie gospodarzy skutecznie się zabrali Stewart oraz Czerlonko, ale celnymi trójkami wtórowali im Walski oraz Szmit. Parę chwil później po trafieniu zza łuku Siewruka, Duma Kociewia miała do nadrobienia trzy punkty (71:68). Korzystny wynik dla tyszan trzymali Duda, a także Kamiński, ale z dystansu precyzyjnie przymierzali Kurpisz oraz Majewski. Trójka 26-letniego rzucającego dała gościom jedynie punkt straty (75:74). W kluczowych momentach meczu gospodarze mogli liczyć na punkty spod tablicy Bożenko oraz Zmarlaka. Ostatecznie GKS Tychy pokonuje SKS Fulimpex Starogard Gdański 83:77.

Dla Trójkolorowych 18 punktów i 8 asyst dał Sebastian Bożenko. Dla zawodników z Kociewia 23 punkty i 5 asyst zainkasował Samir Stewart.