Mocny ruch poznańskiej Enei na rozegraniu

Enea Basket Poznań znalazło zastępstwo na rozegraniu w miejsce kontuzjowanego Piotra Wielocha. Nowym nabytkiem poznańskiego zespołu został Brandon Randolph.

Brandon Randolph to 28-letni rozgrywający, który jest absolwentem uczelni Utah Valley występującej na co dzień w pierwszej dywizji NCAA. W sezonie 2017/2018 Randolph zagrał w 33 spotkaniach, aplikując przeciętnie 10,9 punktu, 4,6 asysty oraz 3,8 zbiórki. Po nieudanym drafcie do najlepszej ligi świata, Amerykanin zdołał zwiedzić zakątki Europy. 28-latek grał w Rumunii, Ukrainie, Kosowie, Danii, a ostatnio także w Bułgarii. W ubiegłym sezonie play-maker występował w barwach Wicemistrza Bułgarii – Rilski Sportist Samokow. Randolph w 33 potyczkach notował średnio 11,9 punktu, 3,9 zbiórki, a także 3,6 asysty. Ponadto Amerykanin wraz z bułgarskim zespołem uczestniczył w rozgrywkach FIBA Europe Cup, w której zdobywał 12,1 punktu, 3,6 asysty oraz 2,4 zbiórki.

Randolph zastąpi na rozegraniu Piotra Wielocha, który w połowie października doznał kontuzji barku podczas rywalizacji na Kociewiu z SKS-em Fulimpex Starogard Gdański. Powrót 29-letniego rozgrywającego do pełni sił jest planowany na minimum cztery miesiące. Poznaniacy z dorobkiem 4 zwycięstw i 4 porażek zajmują aktualnie 7.miejsce na zapleczu ekstraklasy. W dziewiątej serii gier podopieczni Przemysława Szurka podejmą przed własną publicznością MKKS Żaka Koszalin (11 listopada, 20:00).

fot. FIBA Europe Cup

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *