W Przemyślu udanie dla Diabłów!

SKS Fulimpex Starogard Gdański z wyjazdowym zwycięstwem w Przemyślu! Starogardzianie w zaległym meczu 5.kolejki pokonali miejscowe Niedźwiadki 81:57.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – SKS Fulimpex Starogard Gdański 57:81 Statystyki

Początkowo mecz dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy po trójce Mikołaja Kurpisza i punktach spod tablicy Wojciecha Czerlonko prowadzili 9:4. Później było jeszcze lepiej, bo po trójkach Benjamina Didiera-Urbaniaka, a także czteropunktowa akcja Adriana Kordalskiego dała SKS-owi 15-punktowe prowadzenie (7:22). Przemyską ekipę do gry wskrzesili Sebastian Rompa oraz Rafał Serwański. Finalnie premierową odsłonę zamknął efektownie z góry Jakub Parzeński (18:31).

W drugiej części widowiska sytuację przemyskiej drużyny starali się poprawić Łukasz Uberna oraz Kacper Majka. Wojciech Czerlonko, a następnie Damian Janiak kolejnymi koszami trzymali dwucyfrową przewagę dla przyjezdnych. Do listy punktujących graczy dla przemyślan dopisał się Maciej Puchalski. Natomiast graczy z Kociewia wspierały celne trafienia z gry Aleksandra Wiśniewskiego, Damiana Janiaka oraz Adriana Kordalskiego. Po pierwszej połowie SKS prowadził na Podkarpaciu 47:31.

Obraz gry po zmianie stron niewiele się zmienił. Następne punkty z pola trzech sekund Czerlonko oraz Parzeńskiego dały gościom 27-punktową zaliczkę (32:59). Swój dobry fragment w grze miejscowych wykorzystał debiutujący w spotkaniu Carren Wilson Jr. przy wsparciu Rafała Serwańskiego. W ten sposób po 30 minutach Kociewskie Diabły wygrywały 65:45. Ostatnia kwarta także padła łupem gości, którzy mogli liczyć na kolejne punkty z gry Czerlonko, Lisa czy też Didiera-Urbaniaka. Ostatecznie SKS Fulimpex Starogard Gdański wygrał ten mecz 81:57.

Najlepiej dla gości zaprezentował się Wojciech Czerlonko, autor 17 punktów i 6 zbiórek. Dla miejscowych 13 punktów i 6 zbiórek dał Sebastian Rompa.