Podsumowanie weekendu w Małopolsce (18-19 listopada)

MKKS Rybnik wciąż nie zaznał goryczy porażki, wygrywając ostatnio w Kielcach. Komplet punktów dopisali do swoich kont Bieszczadzkie Wilki, a także Basket Hills Bielsko-Biała. Drugą porażkę na wyjeździe ponosi jeden z głównych kandydatów do awansu – BS Polonia Bytom.

Rybniczanie mkną przez drugoligowe rozgrywki w Małopolsce jak burza. W ostatni weekend gracze Jakuba Krakowczyka wygrali na wyjeździe z UJK Kielce. Do zwycięstwa poprowadziły solidne występy Adama Anduły (24 pkt, 19 zb) oraz Kacpra Wydry (20 pkt, 10 as, 9 zb), któremu brakowało jednej zbiórki do wyczynu triple-double. W kieleckim zespole 18 punktów trafił Jakub Lewandowski.

Zaplecze przemyskich Niedźwiadków wróciło na „dobre tory” po niezłej lekcji udzielonej w Rybniku. Pierwsza połowa meczu z MCKS Czeladź jasno udowodniła kto dopisze sobie po tym starciu komplet punktów. Dla gospodarzy nie zawodny był Bruno Chalicki, zapisując na swoje konto 20 „oczek”. Po przeciwnej stronie Piotr Adamus dał 15 punktów i 5 zbiórek.

W Rzeszowie „Bieszczadzkie Wilki” nie miały większych problemów z zapleczem GTK Gliwice. Druga, a także czwarta kwarta (23:9 i 26:9) widowiska uwidoczniły różnicę między tymi zespołami. 20 punktów i 8 zbiórek dał dla miejscowych Michał Gabiński. W gliwickim zespole 24 punkty i 8 zbiórek dał Miłosz Majewski. Co więcej, wczoraj wieczorem poznaliśmy nowego szkoleniowca rzeszowskiej drużyny, który przejmie stery po Łukaszu Lewkowiczu.

Z kryzysu wyszło zaplecze MKS-u Dąbrowy Górniczej, które pokonało we własnej hali KKS Ragor Tarnowskie Góry. Po słabszej premierowej odsłonie (12:24), drugą część podopieczni Wojciecha Wieczorka wygrali aż 37:21. Dzięki znakomitym postawom w tej odsłonie Kacpra Indyka, Krystiana Zawadzkiego i Maksymiliana Buszka dąbrowianie do przerwy mieli 4-punktową zaliczkę. Później miejscowi konsekwentnie zwiększali swoją przewagę, która po rzutach wolnych Dawida Boryka wyniosła 11 punktów (75:64). Zawodnicy Ragora jeszcze dwukrotnie wracali do gry dzięki celnym koszom Wróblewskiego, Kowalskiego i Czyża. Finalnie rezultat ustawiły celne trafienia Płatka i Indyka.

Kacper Nowak rzucił 36 punktów, a następne 23 „oczka” dołożył Damian Antczak. Obaj zawodnicy walnie przyczynili się do zwycięstwa Cracovii na wyjeździe z częstochowską Iskrą. Szczególnie kluczowa okazała się druga kwarta (17:28), w której prócz dobrej gry tego duetu swoje dwie trójki dodał Błażej Karlik. Częstochowianie po zmianie stron zagrali ciut lepiej w ataku, ale nie potrafili po następnych koszach Antczaka i Nowaka odrobić 19-punktowej straty z początku czwartej kwarty do końcowej syreny.

W Krakowie większych kłopotów z zawodnikami Inter-Budu nie miał Basket Hills Bielsko-Biała. Bielszczanie już od pierwszej do ostatniej akcji spotkania nadawali ton temu spotkaniowi. Poza Robertem Kozaczką każdy z graczy w ekipie gości dołożył „cegiełkę” do 10 zwycięstwa w lidze. Po 14 „oczek” rzucili Wojciech Zub, Szymon Łukasiak i Michał Medes.

Drugą porażkę poniosła BS Polonia Bytom, uznając wyższość na wyjeździe krakowskiej Bozzie. Świetne spotkanie rozegrali: Patryk Piszczatowski (30 pkt), Radosław Chorab (26 pkt, 6 as), a także Michał Szwedo (18 pkt, 8 zb). W bytomskiej ekipie nie pomogły podwójne zdobycze Filipa Pruefera (24 pkt, 20 zb), a także Krzysztofa Wąsowicza (11 pkt, 17 as, 9 zb).