Wyrównane widowisko dla Miasta Szkła

Spore emocje w bytomskiej hali Na Skarpie! Ostatecznie Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe BS Polonię Bytom 85:80.

BS Polonia Bytom Miasto Szkła Krosno 80:85 Statystyki

Po dość równych pierwszych minutach rywalizacji na wyższą zaliczkę wyszli podopieczni Edmundsa Valeiki dzięki trafieniom spod tablicy Stanisława Helińskiego i Dariusza Oczkowicza (9:13). Później inicjatywa przeszła momentalnie na bytomską stronę po trójce Damiana Szczepanika, a także efektownej paczce Michała Chraboty (14:13). Jednak po punktach spod kosza Darrella Harrisa ponownie z przód był Szklany Team. Pod sam koniec premierowej odsłony mieliśmy niezłą wymianę ciosów. Ostatecznie po punktach Patryka Wieczorka, Alphonso Willisa i Damiana Szczepanika miejscowi mieli 5-punktowe prowadzenie po 10 minutach (25:20).

Korzystny rezultat w kolejności ćwiartce dla bytomian podwyższył trójką Paweł Bogdanowicz. Wówczas gości z Podkarpacia podbudowały celne rzuty Huberta Łałaka i Michała Jankowskiego dające im punktową stratę do Polonii (28:27). W kolejnej akcji obie ekipy szły kosz za kosz, a wynik spoczywał w granicach remisu. Znakomicie po bytomskiej stronie prezentował Radosław Chorab do spółki z Alphonso Willisem, a po przeciwnej wtórowali im Paweł Śpica, Michał Jankowski i Darrell Harris. Pierwszą połowę potyczki zamknęły celne kosze Szczepanika i Oczkowicza. Minimalnie z przodu po dwóch kwartach była Polonia (44:43).

DRUGA POŁOWA

Po przerwie zespoły ponownie wymieniały się skutecznymi rzutami, a także prowadzeniem. Minimalną przewagę wypracowali sobie przyjezdni po lay-upach Klavsa Dubultsa i Maksymiliana Zagórskiego (50:51). Chrabota celnym rzutem zza linii 6,75m przywrócił przez moment inicjatywę gospodarzom. Jednak kolejne punkty Łałaka, Oczkowicza i Jankowskiego sprawiły, że goście wrócili na przód, prowadząc różnicą pięciu „oczek” (53:58). Tę różnicę próbowali nadrobić Chrabota ze Szczepanikiem, lecz w odpowiednim momencie wtórowali im Heliński i Śpica. Finalnie po koszu Willisa Miasto Szkła prowadziło po trzech odsłonach 63:59.

W decydującej partii udane rzuty Szczepanika, a także rzuty wolne Willisa pozwoliły polonistom minimalnie wyjść na przód (66:65). Jednak kolejne celne próby Dubultsa, Łałaka i Jankowskiego dały krośnianom czteropunktową zaliczkę. Bytomską ekipę trzymały w grze trafienia Willisa, Piechowicza i Szczepanika. Po punktach z pola trzech sekund Marka Piechowicza na 80 sekund przed końcową syreną był remis (80:80). Decydujące okazały się punkty spod tablicy Dubultsa i Jankowskiego. Ostatecznie zwycięsko wyszli gracze Miasta Szkła Krosno, ogrywając BS Polonię Bytom 85:80.

Dla zwycięzców 20 punktów i 6 zbiórek zdobył Michał Jankowski. Dla bytomskiej Polonii 29 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst odnotował Alphonso Willis.

fot. Dariusz Błażejowski
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *