Wyrwane zwycięstwo Sokoła

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód wciąż w grze o utrzymanie miejsca w 1.Lidze! W niedzielny wieczór podopieczni Marcina Chodkiewicza pokonali po dogrywce Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg 97:96.

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 97:96 (po dogr.) Statystyki

W premierowej odsłonie mieliśmy otwartą wymianę ciosów obydwu zespołów. Głównie dzięki zagraniom Marcina Wróbla, Mikołaja Smarzego, a także trzypunktowym trafieniom Nicholasa Lynch’a, Sokół miał po tej części trzypunktowe prowadzenie (30:27). Kołobrzeżanom w drugiej części udało się wyjść na prowadzenie dzięki dobrym interwencjom pod tablicą Szymona Długosza. Nieco później miejscowi odzyskali inicjatywę dzięki dobrej grze tercetu Smarzy-Wróbel-Lynch. Do przerwy amerykański środkowy miał na swoim koncie 22 punkty i 6 zbiórek, a Sokół prowadził po 20 minutach 54:42.

Po zmianie stron goście zaczęli odmieniać wynik, dzięki celnym rzutom Remona Nelsona i Jakuba Motylewskiego. Przez jakiś czas sprawnie wtórowali im Damian Szymczak, a także Mikołaj Smarzy i Jordan Lewis. Ostatecznie po wykorzystanych rzutach wolnych przez Długosza oraz trafieniach Nelsona i Ziółkowskiego, Kotwica przed decydującą kwartą traciła trzy punkty. Podopieczni Rafała Franka w połowie czwartej odsłonie mogli cieszyć się z pięciopunktowej zaliczki. Najpierw trójkę na wyprowadzenie kołobrzeskiej drużyny dał Nelson, a później spod koszach trafiali Długosz, Motylewski i Ziółkowski (74:79). Międzychodzianie nie dali za wygraną, odpowiadając dziewięcioma punktami z rzędu głównie za sprawą Smarzego. Szansę na zamknięcie meczu w regulaminowym czasie miał Damian Szymczak, ale trafił połowicznie rzuty wolne. Do dogrywki doprowadził szaloną trójką Paweł Dzierżak (85:85).

W niej Sokół miał dwukrotnie przewagę dwóch posiadań, którą potrafił roztrwonić. Na trzy sekundy przed końcem zawodów Nelson trafił ważne punkty spod tablicy, dając Kotwicy prowadzenie. Ostatnią akcję na zwycięstwo mieli gospodarze. Z lewego łuku przestrzelił Mikołaj Smarzy, ale piłkę w czasie dobił Jakub Kunc, wyrzucając ją w górę. W ten sposób Sokół jeszcze walczy o byt na zapleczu ekstraklasy.

Dla Sokoła 25 punktów i 10 zbiórek ustrzelił Nicholas Lynch. Dla Kotwicy 23 punkty i 7 zbiórek zainkasował Szymon Długosz.