Wrocławianie podbili Katowice

WKS Śląsk II Wrocław wciąż walczy o pole position po rundzie zasadniczej Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! Podopieczni Łukasza Grudniewskiego wygrali na wyjeździe z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice 95:87.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – WKS Śląsk II Wrocław 87:95 Statystyki

Mimo sporej różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli, pierwsze sześć minut premierowej odsłony było znacznie wyrównane do stanu 18:18. Dzięki zagraniom Michała Sitnika i Przemysława Kociszewskiego, rezerwy Śląska prowadziły po tej części sześcioma punktami (22:28). Nieco później przyjezdnym udawało się krok po kroku budować wyższą zaliczkę, która po trójkach Wojciecha Siembigi oraz Joe’go Bryanta Jr. wyniosła dwadzieścia punktów (29:49). Gospodarze ratowali się dobrą dyspozycją pod koszem Daniela Oladapo przy wsparciu Kacpra Rojka i Kajetana Kuczawskiego. Ostatecznie wynik pierwszej połowy ustalił trójką Bryant Jr. (42:54).

Po zmian stron do punktującego Daniela Oladapo dołączyli się Tomasz Krzymiński, a następnie Mikołaj Ratajczak. Późniejsze trójki Krzymińskiego i Kuczawskiego sprawiły, że Mickiewicz miał do odrobienia dwa posiadania (59:63). Chwilę oddechu dla gości dali Siembiga oraz Bryant Jr.. Finalnie zawodnicy w białym trykocie odrobili wszystkie zaległości dzięki celnym rzutom Krzymińskiego i Ratajczaka (71:71 po III kw.). Na początku decydującej części zawodnikom Andrzeja Bartosza udało się wyjść na przód następnych koszach Ratajczaka i Krzymińskiego (78:74). Jednak zawodnikom w zielonych strojach udało się złapać udany serial 13:1, który po udanych próbach Piśli i Bryant’a Jr. dał im ośmiopunktowy zapas. Taką zaliczkę przyjezdni trzymali aż do końcowej syreny, wygrywając ostatecznie w Katowicach 95:87.

Dla rezerw Śląska 31 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst dał Joe Bryant Jr.. Dla Mickiewicza 26 punktów i 10 zbiórek uzbierał Daniel Oladapo.

fot. KW
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *