Politechnika się nie zatrzymuje

Weegree AZS Politechnika Opolska umacnia się w czwórce tabeli Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! Koszykarze Roberta Skibniewskiego pewnie pokonali na wyjeździe Deckę Pelplin 88:67.

Decka Pelplin – Weegree AZS Politechnika Opolska 67:88 Statystyki

W lepszej sytuacji przed zawodami byli opolanie, którzy aktualnie walczą o jak najwyższe rozstawienie po rundzie zasadniczej. Natomiast pelplinianie potrzebowali kompletu punktów, aby powtórzyć ubiegłoroczny wynik, czyli awans do play-off.

Początkowo zespoły naprzemiennie wymieniały się uprzejmościami. Dobre zawody w ekipie gospodarzy rozpoczął Filip Stryjewski, ale po trójce Dominika Rutkowskiego oraz zagraniu 2+1 Kareema Reida, Politechnika miała w zapasie sześć punktów (7:13). Parę chwil później sytuację miejscowych próbowali poprawić Maksymilian Formella oraz Mariusz Konopatzki. Jednak skutecznie zza łuku przymierzali Jakub Kobel oraz Dominik Rutkowski. Finalnie po wykorzystanych rzutach wolnych przez Patryka Kędla i Mariusza Konopatzkiego, Politechnika minimalnie prowadziła po tej części w Pelplinie 21:19.

W kolejnej odsłonie wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po zagraniu pod obręcz Konopatzkiego oraz wolnych Davisa, Decka na moment objęła prowadzenie. Szybko sytuację odmienili swoimi trafieniami Rutkowski oraz Jodłowskiego, dając zawodnikom w niebieskich strojach pięć punktów w zapasie (23:28). Po późniejszej trójce Romana Janika, obie drużyny zgubiły odpowiedni rytm w ofensywie. Pokrótce dobrze położona piłka pod obręcz przez Michała Sadło dała ponownie inicjatywę dla Decki (29:28). Parę chwil później wyższe prowadzenie mieli zawodnicy Roberta Skibniewskiego po udanych trafieniach Michała Jodłowskiego, Kareema Reid’a i Jakuba Kobla. Ostatecznie po kolejnych punktach spod obręczy Sadły oraz trójce Stryjewskiego, Politechnika prowadziła po 20 minutach z Decką 38:37.

DRUGA POŁOWA

Dobre wejście po zmianie stron miał Jakub Kobel, ale precyzyjnie wtórowali mu Filip Stryjewski, a także Thomas Davis. Po pięciu punktach z rzędu zdobytych przez Patryka Kędla, gracze z Kociewia odskoczyli na odległość dwóch posiadań (48:43). W następnym fragmencie aktywny udział w nadrabianiu zaległości dla Politechniki mieli Kareem Reid oraz Dominik Rutkowski. Po zagraniu „and one” przez opolskiego skrzydłowego, goście ponownie mieli prowadzenie. Później było jeszcze lepiej, bo po następnych punktach Reid’a, Rutkowskiego i trójce Kaczmarzyka, Politechnika po trzeciej kwarcie wygrywała różnicą siedmiu punktów (53:60).

Na początku czwartej części Decka próbowała nadrobić zaległości dzięki punktom Formelli oraz Sadły. Jednak opolscy zawodnicy nie zwalniali tempa, trafiając cztery z rzędu trójki. Dzięki trafieniom Kaczmarzyka, Lisa i Maciejaka, Politechnika coraz bardziej oddalała się od gospodarzy. Po łatwo zdobytych punktach spod tablicy przez Kamila Białachowskiego, goście osiągnęli pułap szesnastu punktów (61:77). Zawodnicy Roberta Skibniewskiego do końcowej syreny w pełni kontrolowali wydarzenia, wygrywając okazale w Pelplinie 88:67.

Dla gości 21 punktów i 9 zbiórek dał Kareem Reid. 20 punktów dopisał Dominik Rutkowski. Natomiast dla gospodarzy 17 punktów i 4 asysty zaaplikował Filip Stryjewski. Opolanie tym zwycięstwem umocnili się na 4.lokacie, doganiając trzecią w tabeli Astorię Bydgoszcz (bilans 21-10). Pelplinianie z kolei odnotowali trzynastą porażkę, utrudniając sobie grę o najlepszą ósemkę.

fot. Grzegorz Cholewa
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *