Żak nie traci nadziei na play-off

Ogromne emocje w sobotnim spotkaniu na przemyskim POSiR-ze! MKKS Żak Koszalin po pełnej dramaturgii pokonuje na wyjeździe Niedźwiadki Chemart Przemyśl 88:85.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – MKKS Żak Koszalin 85:88 Statystyki

Na początku spotkania dzięki trafieniom Konrada Rosińskiego, Wiktora Rajewicza i Szymona Pawlaka, Żak miał osiem punktów w zapasie. W następnych minutach sytuację gospodarzy skutecznie poprawiali Rafał Serwański, a także Sebastian Rompa. Późniejsze punkty Marka Mboya Kotieno sprawiły, że Niedźwiadki miały punkt straty do przyjezdnych (17:18). Pierwszą część widowiska zamknęły następne punkty z gry Rajewicza i Pawlaka (20:23).

W drugiej części mecz się wyrównał. Dzięki dobrym zagraniom Łukasza Uberny, miejscowi uzyskali prowadzenie. Po paru chwilach Żak ponownie był na przodzie po udanych ciosach Kondrata i Pawlaka (29:33). W następnych akcjach żadna ze stron nie uzyskała dość znaczącej przewagi. Ostatecznie po punktach spod tablicy Czerniejewicza, a także wolnych Kondrata, Żak wygrywał po pierwszej połowie 45:41.

Po zmianie stron trwała niezła wymiana ciosów. Niedźwiadki po udanym runie 11:2 w wykonaniu m.in. Chraboty i Wilsona objęły znów prowadzenie. Następne punkty z gry Michała Chraboty pozwoliły podopiecznym Daniela Puchalskiego odskoczyć na sześć punktów (64:58). Przyjezdni odrobili zaległości przy pomocy następnych „oczek” Tomaszewskiego i Krajewskiego. Ostatecznie dzięki dobrej interwencji na linii rzutów wolnych Wilsona, przemyska drużyna minimalnie prowadziła po 30 minutach 66:64.

W następnej części sytuację starali się odwrócić Pawlak oraz Rosiński, ale korzystny wynik dla gospodarzy trzymali Chrabota, Janczak oraz Wilson. Pokrótce następne punkty Pawlaka i udanym trafieniu z dystansu Szewczyka, Żak uciekł na cztery punkty (74:78). Do końcowych fragmentów spotkania wiele mogło się wydarzyć. Następne punkty z gry Chraboty i Wilsona sprawiły, że Niedźwiadki miały na 38 sekund punkt straty do Żaka. Ostatecznie Żak przechylił szalę zwycięstwa na swą stronę dzięki ważnej trójce Szewczyka oraz punktom z rzutów wolnych Rajewicza. W ten sposób MKKS Żak Koszalin wygrał w Przemyślu 88:85, pozostając w grze o play-offy.

Dla Żaka 23 punkty i 5 zbiórek dał Szymon Pawlak. Natomiast dla gospodarzy 21 punktów, 13 asyst i 8 zbiórek zainkasował CJ Wilson.