Zmarł Radosław Czerniak – wybitny zawodnik i trener

Czterokrotny mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, a później trener Turowa Zgorzelec i Górnika Wałbrzych, z którymi awansował do ekstraklasy. Radosław Czerniak zmarł w wieku 53 lat po walce z chorobą nowotworową. Dzisiaj ze smutkiem żegnają go koledzy z boiska i kibice koszykówki.

Radosław Czerniak swoją karierę rozpoczął w Śląsku Wrocław, z którym czterokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski (1991-1994). W późniejszych latach reprezentował barwy: Wybrzeża Gdańsk, Noteci Inowrocław, Asseco Gdyni oraz Turowa Zgorzelec. Po zakończeniu kariery zawodnika Czerniak jako pierwszy szkoleniowiec Turowa Zgorzelec poprowadził ich w 2004 roku do awansu do Ekstraklasy. Tę samą sztukę powtórzył w 2007, prowadząc Górnika Wałbrzych do najwyższej klasy rozgrywkowej. W swojej karierze był też szkoleniowcem ŁKS-u Łodzi, a także asystentem w reprezentacji Polski.

-„Dziś dotarła do nas łamiąca serce wiadomość…Odszedł trener Radosław Czerniak. Człowiek, który w 2007 roku poprowadził Górnika do Ekstraklasy. Brakuje słów żeby wyrazić co czujemy… Cała biało-niebieska rodzina pogrążona jest w żałobie. Spoczywaj w pokoju Trenerze.” – tak w mediach społecznościowych napisał Górnik Wałbrzych, ale też wiele klubów z ekstraklasowych jak i pozostałych parkietów.

Kolegę żegnają również przyjaciele z boiska m.in. Maciej Zieliński, Piotr Karolak.

Spoczywaj w Pokoju, Trenerze [*]

fot. Fot.K&M Ziółkowscy/PGE Turów Zgorzelec

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *