Zwycięstwo AZS-u AGH w Bytomiu

AZS AGH Kraków mają pierwsze zwycięstwo w aktualnym sezonie Suzuki 1 Lidze! Podopieczni Wojciecha Bychawskiego w piątkowym pojedynku 5.serii gier pokonali na wyjeździe BS Polonię Bytom 88:77.

BS Polonia Bytom – AZS AGH Kraków 77:88 STATYSTYKI

Początek spotkania był energetyczny i solidny w ataku – z jednej strony solidnie prezentował się duet Marek Piechowicz – Damian Szczepanik, a zza łuku trafiali Patryk Wydra, a także Michał Lis. Po czteropunktowej akcji (3+1) Szymona Szmita mieliśmy dwupunktową zaliczkę dla bytomskiej Polonii (12:10). Później spod kosza dla gospodarzy pocelowali Michał Sadło, Sebastian Dąbek, a także Piechowicz. Jednak po drugiej stronie również skutecznie rzucali Wydra, Lis oraz Rojek. Trzypunktowy rzut Lisa dał przyjezdnym minimalne prowadzenie, ale szybko do wyrównania doprowadził celną próbą z półdystansu Dąbek (20:20). Szymon Szmit dopisał kolejne pięć punktów na swoje konto. Ponadto zza łuku dołożył Kacper Rojek, a spod kosza Paweł Zmarlak. Krakowianie po tej części prowadzili Na Skarpie 30:25.

Przyjezdni drugą partię otworzyli koncertowo, zdobywając czternaście punktów z rzędu. Dzięki dwóm trójkom Zmarlaka i punktów spod tablicy Szymona Sobiecha dostaliśmy wyraźne prowadzenie krakowian (25:44). Pobudkę w ofensywie bytomian rozpoczął Karol Jagoda, a w jego ślady poszli Szczepanik oraz Wieczorek. Jednak po krakowskiej stronie zza łuku przymierzył Damian Dyrda, a później Lis, Zmarlak i Rojek dołożyli wspólnie dziewięć „oczek”. Pierwszą połowę zamknął celny floater Patryka Wieczorka. Koszykarze AZS-u AGH Kraków po 20 minutach gry utrzymali 19-punktową zaliczkę, prowadząc 56:37.

DRUGA POŁOWA

Zupełnie inną twarz Polonii Bytom ujrzeliśmy po piętnastominutowej przerwie. Punkty z pojedynku jeden na jednego Jagody, a także pięć następnych „oczek” Dąbka sprawiły, że gospodarze zaczęli nadrabiać straty. Michał Lis starał się dwiema trójkami trzymać dwucyfrową zaliczkę, ale coraz częściej i skuteczniej grali miejscowi. Po celnych koszach Szczepanika, Piechowicza i trójce Dąbka bytomianie zredukowali przewagę gości do sześciu punktów (56:62). Złą serię w ofensywie krakowian przerwał Lis, trafiając cztery następne punkty. Bytomianie na zakończenie trzeciej ćwiartki dodali jeszcze trzy punkty dzięki Dąbkowi (1/2 z rzutów wolnych) oraz Wieczorkowi, a tę część zamknął półdystansem Dyrda. Krakowski zespół prowadził po trzech kwartach 68:59.

W czwartej kwarcie ponownie uaktywnił się Rojek, a także Wydra. Jednak po stronie miejscowych starał się reagować na te rzuty Wieczorek. Przez parę następnych akcji doszło do wymiany kosz za kosz w obydwu zespołach. Krakowianie trzymali korzystny dla siebie rezultat w granicach 8-10 punktów. W ważnych momentach punktował Sobiech z rzutów wolnych, a także spod tablicy. Marek Piechowicz wraz z kolegami starali się napsuć krwi przyjezdnym w crunch-time, ale kluczowe okazały się punkty Rojka i Lisa. Ostatecznie AZS AGH Kraków pokonał w Bytomiu BS Polonię 88:77.

Najlepszym strzelcem krakowskiego zespołu był Michał Lis, autor 22 punktów i 3 zbiórek. W ekipie gospodarzy najlepszy był Marek Piechowicz z 20 punktami i 7 zbiórkami.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *