Adamczyk na dłużej w Enei Basket

Arkadiusz Adamczyk to pierwszy zawodnik, który postanowił przedłużyć kontrakt z Eneą Basket Poznań na przyszły sezon Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn.

24-letni skrzydłowy ubiegłoroczną kampanię rozpoczął w barwach AZS-u AGH Kraków, gdzie przez większą część sezonu punktował z ławki rezerwowej. Przez słabsze wyniki krakowskiego zespołu na zaplecze ekstraklasy w pierwszej rundzie skrzydłowy postanowił zmienić swojego pracodawcę. Rundę rewanżową Adamczyk spędził w barwach Enei Basket Poznań, w której znalazł w paru spotkaniach lepszą dyspozycję, dając dobre wejścia z ławki. Łącznie 24-latek zagrał w 33 pojedynkach, aplikując średnio 5,8 punktu oraz 3,1 zbiórki.

Jak mówi sam zainteresowany: „Widzę tutaj miejsce, w którym mogę dalej się rozwijać. Przez te pół roku jakie spędziłem w Poznaniu dało się poczuć, że Enea Basket walczy o wysokie cele. Kibice są tu niesamowici, a to wszystko motywuje do jeszcze większej pracy”. Dla przypomnienia: poznaniacy pod batutą trenera Przemysława Szurka zakończyli sezon na 10.pozycji z dorobkiem 18 zwycięstw i 16 porażek. Czy w przyszłym sezonie znów będą liczyć się jako ekipa walcząca o play-off?

fot. Beata Brociek Fotografia
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *