Kolejne przedłużenia w beniaminkach Pekao S.A. 1.Ligi

Transferowe okienko na zapleczu ekstraklasy pomału się rozkręca. Pierwszoligowe beniaminki poinformowały o następnych zawodnikach, którzy przedłużyli kontrakty na przyszłoroczną kampanię. Oto szybki przegląd krótkich newsów.

W OPTeam Resovia Rzeszów na następny sezon pozostaje Dawid Zaguła. 28-letni rozgrywający rozegra w rzeszowskim zespole swój trzeci rok, a wcześniej kreował grę m.in. dla Miasta Szkła Krosno czy także Sokoła Łańcut. Playmaker zagrał w ubiegłej kampanii 23 spotkaniach, aplikując przeciętnie 13,1 punktu, 4,6 asysty oraz 2,9 zbiórki. Co więcej, Bieszczadzkie Wilki jeszcze dzisiaj ogłoszą nowego zawodnika, który dołączy do tej Watahy.

Z KSK Qemetica Notecią Inowrocław na dłużej związał się Michał Samolak. 21-letni rozgrywający jeszcze w tym sezonie będzie traktowany jako młodzieżowiec do lat 23 na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. W większości starć Samolak był podstawowym rozgrywającym inowrocławskiej drużyny, notując przeciętnie na jeden mecz 6 punktów, 4 asysty, a także 2,6 zbiórki. Do tej pory zawodnikiem, który pozostał na kolejny sezon jest Piotr Robak.

Pod tablicą na przyszły sezon w ŁKS-ie Coolpack Łódź pozostanie Mateusz Szwed. 33-letni podkoszowy ostatni raz na zapleczu ekstraklasy grał w sezonie 2021/2022, reprezentując barwy Dzików Warszawa. Ciut później dołączył do drugoligowego Znicza Basket Pruszków, z którym udało się dotrzeć do ćwierćfinału fazy play-off. Wówczas podopieczni Michała Spychały musieli uznać wyższość Niedźwiadków Chemart Przemyśl (późniejszy beniaminek 1.Ligi). W ubiegłorocznym sezonie Szwed wystąpił w 30 rywalizacjach, aplikując przeciętnie 6,6 punktu oraz 8,2 zbiórki.

fot. Rafał Wolski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *