Astoria i Miasto Szkła zgodnie z planem, Politechnika ogrywa Sokoła

Za nami trzy ostatnie mecze zamykające 13. serię gier Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz oraz Miasto Szkła Krosno zaliczyły pewne zwycięstwa numer dziewięć. Natomiast Weegree AZS Politechnika Opolska pokonuje na wyjeździe MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód.

Zaciętą potyczką dostaliśmy w Międzychodzie. Podopieczni Marcina Chodkiewicza walczyli z Politechniką Opolską jak równy z równym. Większą część pierwszej połowy międzychodzianie nadawali tonu rywalizacji, a z bardzo dobrej strony prezentowali się Nicholas Lynch, Mariusz Małachowski, Jakub Kunc czy też Mikołaj Smarzy. Pod koniec drugiej kwarty opolanie zaliczyli run 14:3, w którym mocno pomogli Dominik Rutkowski, Adam Kaczmarzyk oraz Jakub Kobel (37:40). Wyrównany mecz trwał także w drugiej połowie, gdzie prowadzenie zmieniało się cztery razy i trzykrotnie padł remis. Po półdystansie Lynch’a Sokół na prawie siedem minut przed końcem prowadził 72:71. Od tego stanu gracze Politechniki przejęli mecz dzięki ważnym rzutom Kaczmarzyka, Rutkowskiego oraz Jodłowskiego. Dla zwycięzców po 19 punktów rzucili Dominik Rutkowski oraz Adam Kaczmarzyk. Dla Sokoła 18 punktów i 15 zbiórek dał Nicholas Lynch.

ASTORIA I MIASTO SZKŁA ZGODNIE Z PLANEM

Z wysokim zwycięstwem z Przemyśla wracają koszykarze bydgoskiej Astorii, pokonując miejscowe Niedźwiadki 98:77. Początkowo ton rywalizacji nadawał Filip Małgorzaciak, który w premierowej odsłonie zdobył dwanaście punktów przy wsparciu kolegów (9:26). Tę dwucyfrową stratę starali się nadrobić małymi krokami gospodarze, a mocny w tym udział był od Amerykanina, Carrena Wilsona. Do przerwy 29-letni rozgrywający miał na swoim koncie 25 punktów. Jednak po pierwszej połowie prowadziła w Przemyślu Astoria 55:52. Równiejsza rywalizacja zrobiła się w trzeciej odsłonie, gdy po zagraniach Szymona Janczaka, przemyślanie mieli punkt straty do swoich rywali (61:62). Później bydgoszczanie wrócili do wyższej zaliczki po dobrych interwencjach z gry Damiana Jeszke. Sytuację przemyskiej drużyny poprawiał Maciej Puchalski. Jednak kluczowa okazała się ostatnia kwarta, która w pełni należała do Mateusza Kaszowskiego, a także Piotra Śmigielskiego. Głównie dzięki ich skutecznym wejściom pod obręcz, Astoria zapewniła sobie dziewiąte zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Filip Małgorzaciak rzucił dla Astorii 34 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst. Carren Wilson dla Niedźwiadków zdobył 30 punktów, 6 zbiórek, a także 5 asyst.

Jednostronne widowisko na zakończenie tej serii gier dostaliśmy w Krośnie, gdzie Miasto Szkła rozbiło AZS AGH Kraków. Krośnianie już po 20 minutach prowadzili 52:31, aby w drugiej połowie spokojnie kontrolować wszystkie wydarzenia na parkiecie. W obu zespołach każdy z zawodników dostał szansę, aby jak najlepiej zaprezentować się na boisku. Najlepiej w zespole miejscowych wypadł Michał Jankowski, aplikując 17 punktów. Dla krakowskiej ekipy po 12 punktów rzucili Damian Ciesielski, a także Kacper Mąkowski.