Nieudana pogoń Enei. Polonia z przełamaniem

Na rozpoczęcie niedzielnych meczów 13.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, KKS Polonia Warszawa pokonuje na wyjeździe Eneę Basket Poznań 68:66.

Enea Basket Poznań – KKS Polonia Warszawa 66:68 Statystyki

Początkowo oba zespoły toczyły ze sobą grę kosz za kosz, a także dość często zmieniały się na prowadzeniu. Poznaniacy mogli liczyć na udane próby Marcina Dymały, a także Brandona Randolph’a. Natomiast grę „Czarnych Koszul” kierowali przyzwoicie Michał Wojtyński oraz Patryk Pełka. Ciut później stołeczni objęli prowadzenie, gdy do punktującego Pełki dołączył Cechniak (13:16). Wynik poprawili potem punktami spod tablicy Marcin Dutkiewicz, a także Maksymilian Motel. Po tej części goście prowadzili 22:17.

Zaległość z poprzedniej części próbował nadrobić Patryk Pułkotycki. Jednak polonistom pomogła bardziej szczelniejsza defensywa, a także trafienia Michała Kierlewicza, Damiana Cechniaka oraz Michała Wojtyńskiego (23:31). Do wyrównania wyniku starali się dążyć Dymała, Randolph oraz Kulis. Parę akcji potem następne punkty trafili przyjezdni z pomocą Cechniaka, Motela i Kuźkowa. Na przerwę Polonia schodziła z 7-punktową zaliczką (32:39).

Warszawianie mocno otworzyli trzecią odsłonę od trójek Wojtyńskiego, Kierlewicza i Pełki. Po punktach z pomalowanego pola Cechniaka, Polonia uciekła na 17 punktów (34:51). Potem kondycję poznańskiego zespołu odrobinę poprawili Jakub Andrzejewski oraz Patryk Stankowski, ale zza łuku przymierzył Przemysław Kuźkow. Do końca tej części poznaniacy mogli liczyć na dobre akcje Randolph’a, Andrzejewskiego i Pułkotyckiego. Po trzeciej ćwiartce stołeczna ekipa wygrywała 58:49.

Poznaniacy kapitalnie rozpoczęli decydującą kwartę od 12-punktowego serialu. Po dokładnych zagraniach Randolph’a i Andrzejewskiego, Enea była na +3. Ważne punkty na przełamanie dał dla gości Wojtyński, ale za moment trójką poczęstował Randolph (64:60). Następnie stan rywalizacji wyrównali Dutkiewicz oraz Pełka. Ponownie prowadzenie dla poznaniaków dał z półdystansu Randolph. Później w konkretnej ripoście z dystansu trafił Kuźkow, dając prowadzenie stołecznym (66:67). Gospodarze mieli dwie okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swą, ale Andrzejewski oraz Randolph nie trafili rzutów z gry. Połowicznie wykorzystane wolne przez Oleksego dały czwarte ligowe zwycięstwo dla Polonistów.

Dla Polonii 16 punktów i 7 zbiórek dał Patryk Pełka. W poznańskim zespole najskuteczniejszy był Brandon Randolph, zdobywca 21 punktów, 8 zbiórek i 4 asyst.