Astoria wyrównuje. Bydgoszczanie rewanżują się Politechnice

Udany rewanż Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz nad Weegree AZS Politechniką Opolską. W drugim ćwierćfinałowym starciu obu ekip, drużyna znad Brdy ograła opolską ekipę 83:76.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:76 Statystyki (1-1)

Lepsze wejście w rywalizację mieli bydgoszczanie, którzy po łatwych wejściach pod tablicę Szymona Kiwilszy, Filipa Małgorzaciaka oraz Damiana Jeszke prowadzili 8:2. W porównaniu z sobotnim pojedynkiem opolanie popełnili więcej strat, co sprawnie wykorzystywali Jeszke oraz Wińkowski (13:4). Słabszy moment przyjezdnej ekipy przerwali Dominik Rutkowski i Jakub Kobel. Jednak dobrymi zagraniami sukcesywnie odpowiadali Małgorzaciak oraz Walker. Trójka Michała Jodłowskiego zamknęła pierwszą część widowiska, którą czarno-czerwoni prowadzili 20:13.

Zaległości w drugiej kwarcie próbowali nadrobić Jodłowski i Kobel, ale kilkupunktowego dystansu pilnowali Kiwilsza i Kaszowski. Odrobinę później dobry fragment w wykonaniu Jodłowskiego, Reid’a i Kobla sprawił, że Politechnika miała do odrobienia zaledwie jeden punkt. Do wyższego prowadzenia wróciła Astoria po zagraniach Jeszke, Kaszowskiego i Małgorzaciaka (39:29). W międzyczasie problem z przewinieniami miał Kareem Reid, a do szatni musiał się udać Mateusz Kaszowski po niesportowym, a następnie technicznym przewinieniu. To jednak nie zdekoncentrowało podopiecznych Aleksandra Krutikowa, którzy do przerwy zwiększyli swoją przewagę. Dzięki następnym akcjom pod obręczą Szymona Kiwilsza, Astoria prowadziła do przerwy 49:34.

Po zmianie warty sytuację opolskiego zespołu próbował poprawić Kamil Białachowski. Jednak bydgoszczanie mogli na celne trójki Filipa Zegzuły, Andre Walkera oraz podkoszowe zagrania Szymona Kiwilszy i Damiana Jeszke. Środkowy opolskiej drużyny próbował samodzielnie ciągnąć grę swojej ekipy, ale skutecznie prowadzenie bydgoszczan powiększali Jeszke, Śmigielski i Stupnicki. Finalnie po pięciu następnych punktach Jakuba Kobla, Astoria miała po 30 minutach zaliczkę 21 punktów (68:47).

Decydującą kwartę rozpoczęły udane rzuty Rutkowskiego i Reid’a, które nieco zmniejszyły przewagę gospodarzy (72:56). Jednak bydgoska drużyna po celnych próbach Śmigielskiego, Kiwilszy i Jeszke mieli w pełni kontrolę wydarzeń na boisku. Opolanie zerwali się do nadrabiania zaległości przy pomocy celnych rzutów Adama Kaczmarzyka ze wsparciem od Jakuba Kobla. Ostateczny wynik ustalił Jakub Stupnicki dający zwycięstwo Astorii 83:76.

Dla Astorii 21 punktów i 7 zbiórek dał Szymon Kiwilsza. W opolskiej drużynie najskuteczniejszym graczem był Jakub Kobel, zdobywca 20 punktów i 9 asyst.

fot. Ryszard Wszołek & Marcin Sypniewski
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *