Górnik znów lepszy od Kotwicy

Górnik Zamek Książ Wałbrzych zalicza kolejny krok w kierunku półfinału Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W drugim ćwierćfinałowym pojedynku drużyna spod Chełmca pokonała Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg 94:83

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 94:83 Statystyki (2-0)

Początek drugiej ćwierćfinałowej batalii między ekipami był mocno wyrównany. W kołobrzeskim zespole początkowo wyróżniał się Remon Nelson, natomiast u biało-niebieskich doskonale spisywał się Damian Durski. Późniejsze zagrania Pawła Dzierżaka sprawiły, iż Kotwica w połowie premierowej odsłony miała trzy punkty w zapasie (9:12). Odrobinę później lepszy fragment zaliczyli zawodnicy Górnika, którzy po celnych próbach Patryka Wilka, Davida Jacksona i Witalija Kowalenko uzyskali siedmiopunktowe prowadzenie. Finalnie dzięki punktom Patryka Wydry i Jakuba Motylewskiego, gospodarze wygrywali 24:21.

W następnej części udane zagrania Davida Jacksona i Huberta Pabiana sprawiły, że wałbrzyszanie ponownie uciekli na siedem punktów (33:26). Później akcją zza łuku próbował poderwać gości Wydra, ale niezawodny w tych zawodach był Durski. Jego dwie kolejne trójki przy wsparciu od Miłosza Góreńczyka i Piotra Niedźwiedzkiego pozwoliły wałbrzyskiej drużynie odejść na czternaście punktów (46:32). Konto ekipy Rafała Franka starał się podreperować Patryk Wydra, a nieco później Paweł Dzierżak. Ostatecznie po podkoszowej akcji Piotra Niedźwiedzkiego, Górnik prowadził do przerwy z Kotwicą 53:41.

O ile w pierwszej połowie można było mówić o płynnej grze w ataku obu zespołów, to po zmianie stron dostaliśmy festiwal dobrej defensywy z obydwu stron. Zespoły przez większą część czasu były mocno nieskuteczne w ataku, a także popełniały sporo błędów. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty zespoły zainkasowały jakiekolwiek punkty z gry. W wałbrzyskim zespole trafiał Niedźwiedzki i Margiciok, zaś po przeciwnej stronie sprawnie odpowiadali Nelson i Wydra. Po 30 minutach wciąż lepsi byli koszykarze Andrzeja Adamka, prowadząc dwunastoma punktami (64:52).

W decydującej ćwiartce ekipę miejscowych starali się podgonić Nelson oraz Dzierżak. Jednak dwucyfrowego prowadzenia skutecznie bronili Kowalenko oraz Durski. Po udanych próbach w wykonaniu Remona Nelsona i Patryka Wydry, Kotwica miała w połowie tej części do nadrobienia siedem punktów (71:64). W kolejnych fragmentach w wałbrzyskim zespole uruchomił się Konrad Dawdo. Dzięki jego trafieniom gospodarze mieli już 15-punktową zaliczkę (81:66). Przyjezdni nie mieli zamiaru spuszczać głów w dół. Dzięki udanym próbom zza łuku Nelsona, a także łatwych wejść pod obręcz Dzierżaka, Kotwicę dzieliło pięć punktów do Górnika (86:81). Chłodniejszą głowę w końcówce rywalizacji mieli wałbrzyszanie, którzy mogli liczyć na wykorzystane rzuty wolne przez Jacksona i Jakóbczyka. Ostatecznie Górnik ponownie pokonał Kotwicę 94:83.

Najlepszym strzelcem Górnika był Damian Durski, autor 29 punktów, 7 asyst i 4 zbiórek. Dla kołobrzeżan 24 punkty i 4 zbiórki dał Remon Nelson. W ten sposób w rywalizacji do trzech zwycięstw, Górnik prowadzi z Kotwicą 2-0.