Bieszczadzkie Wilki wyrównują! Decydujący mecz w Łodzi.

OPTeam Resovia Rzeszów wyrównuje stan rywalizacji z ŁKS Coolpack Łódź! Podopieczni Kamila Piechuckiego w drugim półfinałowym starciu pokonali łódzką drużynę 89:82

OPTeam Resovia Rzeszów – ŁKS Coolpack Łódź 89:82 Statystyki (1-1)

Dobre wejście w drugi półfinałowy pojedynek miał spod tablicy Mateusz Szwed. Rzeszowianie zareagowali celną trójką Bartosza Czerwonki, ale do punktującego Mateusza Szweda dołączył Norbert Kulon. Po jego celnej trójce, ełkaesiacy osiągnęli pułap siedmiu punktów (6:13). Ekipa spod Podkarpacia reagowała udanymi rzutami wolnymi Norberta Ziółko oraz Tomasza Krzywdzińskiego. Dzięki łatwemu wejściu pod obręcz Dawida Zaguły, Bieszczadzkie Wilki miały do odrobienia dwa punkty. Finalnie po trójce Iwo Maćkowiaka, łódzka ekipa prowadziła po pierwszej części 19:14.

W kolejnej ćwiartce sytuację starali się zmienić Jędrzejewski, Czerwonka oraz Ziółko. Jednak z drugiej strony korzystny wynik dla przyjezdnych trzymali Maćkowiak, Kolasiński oraz Keller. Po trzypunktowym rzucie Piotra Keplera, ŁKS umiał odskoczyć na dwa posiadania (25:29). Trochę później rzeszowska drużyna mogła liczyć na następne punkty Jędrzejewskiego i Czerwonki. Celna trójka Czerwonki i łatwe punkty z wjazdu Ziółko pozwoliły Sovii objąć prowadzenie. Pierwszą połowę sfinalizował Nataniel Kolasiński, dając po pierwszej połowie remis 39:39.

Po piętnastominutowej pauzie zespoły szły łeb w łeb, a także wymieniały się ciosami. Rzeszowską drużynę na przód wyprowadzały celne rzuty Wojciecha Szpyrki i Wojciecha Wątroby. Jednak dwiema celnymi trójkami poczęstował gospodarzy Piotr Keller. Kolejna udana próba zza łuku Iwo Maćkowiaka sprawiła, że łódzka drużyna ponownie była z przodu (52:55). Wyrównany bój trwał do końca tej części, którą zakończyły udane lay-upy Karwowskiego, Maćkowiaka oraz wolne Kulona. Ostatecznie po trójce Maćkowiaka, ŁKS miał po trzeciej kwarcie siedmiopunktową zaliczkę (59:66).

Rzeszowianie czwartą partię rozpoczęli od serialu 13:2, który po trafieniach Norberta Ziółko, Michała Jędrzejewskiego i Wojciecha Wątroby prowadzili 72:68. Łodzianie wyrównali przez moment stan rywalizacji dzięki punktom spod kosza Keplera, Szweda oraz rzutom wolnym Kulona. Kluczowe okazały się: trójka Wojciecha Szpyrki oraz kolejne punkty Norberta Ziółko. W ten sposób rzeszowianie wygrali we własnej hali z ŁKS-em Coolpack Łódź 89:82. We środę czekał będzie na nas decydujące starcie w łódzkiej Zatoce Sportu

Dla Resovii 26 punktów rzucił Norbert Ziółko. W łódzkiej drużynie 16 punktów trafił Piotr Keller.