ŁKS rozbija Zetkamę!

ŁKS Coolpack Łódź zaliczył efektowne zwycięstwo w Kłodzku! Podopieczni Jarosława Krysiewicza pokonali na wyjeździe Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 91:62.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – ŁKS Coolpack Łódź 62:91 Statystyki

Po równym początku pojedynku łodzianie przejęli na dobre inicjatywę. Dzięki efektownym akcjom Jakuba Karwowskiego i Mateusza Szweda, ełkaesiacy mieli w zapasie siedem punktów (5:12). Pokrótce na listę strzelców dopisali się Igor Urban, a także Norbert Kulon. Miejscowi odpowiadali udanymi zrywami w ataku Jakuba Berneckiego i Artura Barycza. Finalnie po punktach z pomalowanego pola Mikołaja Wojciechowskiego, ŁKS prowadził po 10 minutach 22:11.

W kolejnej ćwiartce przyjezdni powiększali swą przewagę dzięki celnym trójkom Nataniela Kolasińskiego, Iwo Maćkowiaka, a także Piotra Kellera. Pokrótce jeszcze jedna trójka Macieja Leszczyńskiego sprawiła, że łodzianie mieli w zapasie 23 punkty (19:42). W kolejnych fragmentach gracze Marcina Radomskiego reagowali jedynie udanymi wizytami na linii rzutów wolnych Weissa i Szymańskiego. Natomiast w łódzkim zespole sprawnie ripostowali Kulon, Szwed i Dominiak. ŁKS do przerwy wysoko wygrywał 49:26.

Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie. Kłodzczanie próbowali w jakikolwiek sposób nawiązać walkę z gośćmi przy pomocy trafień Michała Weissa, Rafała Wojciechowski oraz Jakuba Berneckiego. Łodzianie podobnie jak w pierwszej połowie konsekwentnie udzielali się zza łuku (10 trójek w całym spotkaniu) za sprawą Kulona i Maćkowiaka, a spod tablicy nie mylili się Szwed, Dominiak, Urban i Kolasiński. W całych zawodach stroną dominującą byli koszykarze ŁKS-u, którzy w pewnym stylu wygrali w Kłodzku 91:62.

Dla gości 15 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki zdobył Norbert Kulon. Dla Zetkamy 17 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek zainkasował Michał Weiss.