Co będzie się działo w środowy wieczór?

Za parę godzin czeka nas sporo dobrego grania, ponieważ będzie aż dziewięć spotkań w 20. serii gier w Suzuki 1.Lidze. Część ekip wzmocniła się przed zamknięciem okienka transferowego. Kto w 20.kolejce spotkań wyjdzie zwycięsko?

Rozpoczniemy o godzinie 16 od pojedynku w Lublinie między Startem II Lublin a Sensation Kotwicą Kołobrzeg. „Czarodzieje z Wydm” bez dwóch zdań będą chcieli wrócić na zwycięski szlak po bardzo nieudanym meczu z AZS-em AGH Kraków (66:75). Zawodnicy Wojciecha Paszka wciąż są z jednym zwycięstwem na swoim koncie. Być może zawodnicy pierwszoligowego zespołu z Lublina zostaną wzmocnieni posiłkami z ekstraklasy, które w piątek zagrają przed własną publicznością z Tauronem GTK Gliwice.

Godzinę później (17:00) zmierzą się PGE Turów Zgorzelec z SKS-em Starogard Gdański, a także WKK Wrocław z HydroTruckiem Radom. Ostatnio do zgorzeleckiej ekipy przed zamknięciem okienka transferowego dołączyli: David Jackson, a także Paweł Krefft. Pierwszy z nich próbkę swoich możliwości pokazał w Tychach (16 pkt, 4 zb), w którym zgorzelczanie wygrali (66:76). Krefft ubiegły sezon spędził w Opolu i do czasu okienka transferowego na zapleczu ekstraklasy był wolnym agentem. Los 26-letniego rzucający zeswatał z trenerem Pawłem Turkiewiczem, z którym współpracował w sezonie 2020/2021 w Dzikach Warszawa. Gracze Turowa w pierwszej rundzie wygrali wyjazdowy mecz z Diabłami 75:62. Jaki scenariusz będzie w rewanżowym spotkaniu obu tych drużyn?

Zawodnicy Sebastiana Potocznego postawili twarde warunki warszawskim Dzikom, wygrywając po dogrywce 100:95. Na Dolny Śląsk przyjedzie aktualny lider tabeli – HydroTruck Radom. Czy i tym razem zespół z dolnej części tabeli okaże się skuteczniejszy od ekip z czuba tabeli?

MECZE ZA „CZTERY PUNKTY”

Ciekawe spektakle zapowiadają się m.in. w Opolu, Bytomiu, a także w Warszawie. W tych zapowiadanych rywalizacjach będzie to gra za „cztery punkty”. Podopieczni Roberta Skibniewskiego dostali sromotną lekcję basketu w Pelplinie (86:65). Przed nimi jakże ważne starcie z Miastem Szkła Krosno, które ostatnio wygrało po dogrywce z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych (95:93). Obydwie drużyny w tym sezonie wyraziły chęć walki o fazę play-off. Aktualnie oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli (9. i 10.miejsce), mając identyczny bilans zwycięstw i porażek (10-9). Jednymi z niezłych pojedynków head-to-head będą: Michał Jankowski versus Michał Kroczak, a także Klavs Dubults kontra Michał Jodłowski. Czy opolanie zatuszują sporą plamę w Pelplinie, wygrywając domowe starcie z krośnianami?

Arcyważne starcie o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy zagra BS Polonia Bytom z Eneą Basket Poznań. Bytomianie aktualnie zajmują siedemnastą lokatę, a poznaniacy – piętnastą. Zawodnicy Mariusza Bacika mają przed sobą jeszcze dziewięć domowych spotkań, w których powalczą na maksa o zwycięstwo. Doskonale w bytomskim zespole spisują się Alphonso Willis, a także Michał Chrabota. Pierwszy z nich notuje co kolejkę zdobycze double-double, a drugi jest przyzwoitym snajperem zza łuku (36,8% skuteczności). W poznańskim zespole ważnymi elementami układanki Przemysława SzurkaWojciech Fraś, Marcin Tomaszewski czy Marcin Dymała. Poloniści, aby myśleć o pozostaniu w Suzuki 1.Lidze muszą ten bój wygrać i to najlepiej różnicą większą niż dwunastu punktów. Czy w bytomskiej hali na Skarpie należy się spodziewać wyrównanej rywalizacji?

O godzinie 20:00 również interesująca potyczka na warszawskim Kole między KKS Polonią Warszawa a Decką Pelplin. Obydwie ekipy dzieli jedynie jedno zwycięstwo, a także z ostatnich pięciu spotkań wygrały aż cztery. „Czarne Koszule” po pełnym dramaturgii rywalizacji pokonali na Kociewiu, SKS Starogard Gdański (88:84). Natomiast pelplinianie wywalczyli przed własną publicznością okazały triumf z Politechniką Opolską (86:65), co może mieć znaczenie w kwestii gry o play-offy. Przed warszawską widownią zaprezentuje się nowy nabytek polonistów – Sammy Barnes-Thompkins. Obydwie drużyny są w czubie tabeli pod względem bloków na jedno spotkanie: Polonia Wwa – 4,11, Decka – 3,95. Lepszą formę w pelplińskim zespole złapał Thomas Davis, notując w ostatnim pojedynku 21 punktów i 6 asyst. Solidnie w warszawskim zespole zagrał ostatnio Damian Cechniak, notując przeciwko Diabłom 23 punkty, 15 zbiórek i 7 bloków. Czy warszawscy poloniści zrehabilitują się za nieudany mecz w Pelplinie (79:59)?

Pozostałe mecze: Żak – GKS (godz.18), Górnik – WKS Śląsk II (godz. 19), AZS AGH – Dziki (godz. 20). Wszystkie mecze do zobaczenia na platformie Emocje.TV.

fot. KKS Polonia Warszawa
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *