Co słychać na Pomorzu? Wejście smoka w Radomiu!

Mija drugi tydzień od zmagań na zapleczu ekstraklasy, ale coraz więcej pierwszoligowych ekip pomału odsłania swoje karty na sezon 2023/2024. W tym gronie są Kociewskie Diabły oraz Sensation Kotwica Kołobrzeg, które postarają się powalczyć o czołową czwórkę. Pierwszy ruch zrobił także HydroTruck Radom, który ponownie może zagrać o ekstraklasę.

Kolejnym zawodnikiem, który zdążył przedłużyć kontrakt o kolejny sezon z Kociewskimi Diabłami jest Oskar Życzkowski (22 lata, 205 cm). Dla 22-letniego środkowego będzie to drugi sezon na zapleczu ekstraklasy. W ubiegłym sezonie środkowy wraz ze swoimi kolegami zdobył brązowy medal 1.Ligi po pokonaniu w dwumeczu HydroTrucka Radom. W 42 rozegranych meczach zdobywał średnio 4,2 punktu oraz 3,1 zbiórki.

– „Bardzo się cieszę z możliwości reprezentowania Kociewskich Diabłów w przyszłym sezonie. Jestem wdzięczny za zaufanie zarówno Klubu jak i Trenera do mojej osoby i zrobię wszystko co w mojej mocy żeby podołać oczekiwaniom i dać drużynie jak najwięcej” – mówi na oficjalnej stronie klubu, środkowy Dumy Kociewia.

Wcześniej ze starogardzkim zespołem na przyszły sezon związali się: Piotr Lis, Olaf Perzanowski, a także Mikołaj Kurpisz.

PIERWSZE KARTY ODSŁONIĘTE W KOŁOBRZEGU

Swoje pierwsze ruchy na zapleczu ekstraklasy zrobili włodarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Dla przypomnienia: w ubiegłej kampanii kołobrzeżanie zakończyli swój udział na ćwierćfinałowej fazie play-off, przegrywając w czterech spotkaniach z wyżej rozstawionym HydroTruckiem Radom (1-3).

Pierwszym graczem, który wzmocnił szeregi „Czarodziejów z Wydm” jest Jakub Motylewski (28 lat, 210 cm). 28-letni środkowy w ostatniej kampanii reprezentował Kociewskie Diabły, dając sporo dobrego w strefie podkoszowej. W 43 rozegranych spotkaniach notował średnio 10,2 punktu, a także 6,2 zbiórki. Tym samym kołobrzeski klub zrobił transakcje „jeden do jednego”, bo do Starogardu Gdańskiego dołączył wspomniany wcześniej Kurpisz, którego wspomnieliśmy tutaj.

Na kolejny sezon w barwach kołobrzeskiej drużyny pozostał Paweł Dzierżak (28 lat, 188 cm). Dla 28-letniego rozgrywającego będzie to czwarty sezon spędzony w Kołobrzegu. W paru spotkaniach udowodnił, że w najtrudniejszych momentach potrafi pociągnąć kołobrzeski wózek. W 37 rozegranych potyczkach notował średnio 8,8 punktu oraz 3,6 asysty.

MOCNA BOMBA W RADOMIU

Na zakończenie zahaczamy o Radom, ponieważ włodarze HydroTrucka ogłosili nowego zawodnika, a został nim Mikael Laihonen (29 lat, 202 cm). 29-letni skrzydłowy od pięciu lat występował w najwyższej klasie rozgrywek fińskich (KorisLiiga). W ubiegłym sezonie reprezentował barwy BC Nokii, notując w 32 spotkaniach średnio 6,2 punktu oraz 4,1 zbiórki. Warto zaznaczyć, że od niedawna Laihonen posiada polskie obywatelstwo, bo jego mama jest Polką, a tata Finem. Ponadto 29-latek ma za sobą występy w Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

fot. Janek Narloch/Kociewskie Diabły

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *