Kolejne przedłużenia na Podkarpaciu. Powrót Sobiecha do Krosna

Rafał Serwański (22 lata, 190 cm) i Szymon Janczak (23 lata, 206 cm) to kolejni zawodnicy, którzy pozostaną na przyszły sezon w Niedźwiadkach Chemart Przemyśl. Na następną kampanię pierwszoligową w krośnieńskim zespole pozostaje Hubert Łałak (20 lat, 180 cm). Natomiast po roku spędzonym w Krakowie do Miasta Szkła Krosno powraca Szymon Sobiech (21 lat, 198 cm).

Serwański prócz dwóch lat spędzonych w BS Polonii Bytom jest od początku związany z zespołem z Przemyśla (wcześniej Hensfort). W swym dotychczasowym dorobku ma: srebrny medal MP do lat 16 w Radomiu, a także złoty krążek MP do lat 18 w Przemyślu. 20-letni rozgrywający w ubiegłym sezonie zagrał w 34 spotkaniach, notując przeciętnie 10,1 punktu, 5,3 asysty i 2,6 zbiórki.

Natomiast Janczak trafił do podopiecznych Daniela Puchalskiego w trakcie zakończonego sezonu, rozpoczynając go w AZS-ie UMK Transbruk Toruń. Wówczas 23-letni środkowy notował w zespole Kamila Michalskiego średnio 18,8 punktu oraz 6,7 zbiórki. Po powrocie do drużyny z Podkarpacia Janczak zagrał w 22 potyczkach, odnotowując 15,2 punktu, a także 6,9 zbiórki.

POWRÓT SOBIECHA NA PODKARPACIE I PRZEDŁUŻENIE KONTRAKTU ŁAŁAKA

Po roku spędzonym w Krakowie do Krosna powrócił Szymon Sobiech. 21-letni skrzydłowy był podstawowym zawodnikiem Akademików z Krakowa, notując średnio na spotkanie 11,2 punktu oraz 4,6 zbiórki. Skrzydłowy w przeszłości reprezentował krośnieńskie barwy, aplikując średnio 8,2 punktu oraz 4,5 zbiórki.

Kolejnym zawodnikiem broniącym biało-zielonych barw będzie Hubert Łałak. Dla debiutującego na pierwszoligowych boiskach 20-letniego rozgrywającego był to przyzwoity sezon. W ciągu 22 minut spędzonych na boisku Łałak notował średnio 6,7 punktu, a także 3,8 asysty. Wcześniej umowę z krośnieńskim zespołem podpisali: Szymon Jaworski, Michał Jankowski, Maksymilian Zagórski i Przemysław Wrona.

fot. Dariusz Błażejowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *