Czołówka nie śpi! Mocne nazwiska w Górniku i Dzikach

Walka o awans do Energa Basket Ligi na sezon 2023/2024 nabiera rozpędu. Do Górnika dołączyli amerykański skrzydłowy Arinze Chidom, a także aktualny mistrz świata U23 w baskecie 3X3, Michał Sitnik. Stołeczni także poszli po obcokrajowca, a został nim amerykański obwodowy, Marcus Azor. Obydwie wspomniane ekipy kładą nacisk na wejście do ekstraklasy.

Wałbrzyszanie po ostatnim zwycięstwie na wyjeździe z KKS Polonią Warszawa 90:88 (relacja tutaj) zajmują aktualnie 2.lokatę z dorobkiem 10 zwycięstw i 4 porażek. Jednak w ostatnich kilku dniach włodarze z Wałbrzycha poinformowali o dwóch bardzo dobrych wzmocnieniach. Najpierw wałbrzyszanie poszli po 25-letniego skrzydłowego, Arinze Chindoma. Chindom grał w rozgrywkach NCAA w latach 2017-2021, reprezentując odpowiednio: Washington State Cougars, a dwa lata później w UC Riverside Highlanders. W kampanii 2020-2021 zagrał w 20 potyczkach, notując średnio 12,9 punktu oraz 5,3 zbiórki. Co ważne silny skrzydłowy potrafi trafiać zza łuku na poziomie 40%. Wczoraj amerykański skrzydłowy nie zadebiutował na parkietach Suzuki 1.Ligi. Najbliższa okazja pojawi się w środę, gdy na w wyjazdowym boju podejmą PGE Turów Zgorzelec.

Michał Sitnik obecną kampanię rozpoczął w ekstraklasowym MKS-ie Dąbrowa Górnicza, gdzie dostawał średnio po 14 minut w każdej potyczce. Jak się później okazało jego rola w obecnym sezonie była mała, przez co włodarze poinformowali w mediach społecznościowych o rozwiązanie kontraktu z obu stron. Wczoraj aktualny mistrz świata U23 w baskecie 3X3 rzucił przeciwko stołecznej Polonii 21 punktów, będąc najlepiej punktującym graczem Marcina Radomskiego.

WARSZAWSKIE DZIKI TAKŻE Z OBCOKRAJOWCEM

Na koszykarskiej giełdzie transferowej nie próżnowały Dziki Warszawa. Włodarze klubu w ostatni wtorek poinformowali o ściągnięciu Marcusa Azora. Azor ostatnie cztery sezony spędził na uczelni UMass Dartmouth, która na co dzień występuje w trzeciej Dywizji NCAA. Rozgrywający w ubiegłym sezonie notował imponujące statystyki w postaci 17,5 punktu, 9 zbiórek, a także 7,9 asysty. W swojej dotychczasowej karierze miewał również sezonie, gdzie trafiał z dystansu powyżej 40% skuteczności. 22-letni rozgrywający dzisiaj zaliczy debiut na pierwszoligowych parkietach, grając z innym kandydatem do ekstraklasy, Sensation Kotwicą Kołobrzeg.

W obecnej kampanii mamy już 10 zespołów, które zdecydowało się na wzięcie obcokrajowca. Jak na razie najlepiej wychodzi HydroTruckowi Radom, który aktualnie jest liderem Suzuki 1.Ligi. Jednak konkurenci nie śpią i do połowy stycznia jeszcze wiele może się wydarzyć.

Źródło: https://super-basket.pl/walbrzych-goni-radom-dwa-mocne-ruchy-gornika/
https://super-basket.pl/azor-zagadka-dziki-tez-z-amerykaninem/

fot. Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *