Hity dla ŁKS-u i Noteci

Weekendowa kolejka numer 17 w grupie kujawsko-pomorskiej przyniosła parę dobrych potyczek. Najciekawiej było w Inowrocławiu, a także w Łodzi. Liderem pozostaje KSK Ciech Noteć Inowrocław, a za nimi są ŁKS Coolpack Łódź i AZS UMK Transbruk Toruń.

Pabianiczanie zaliczyli wyjazdowe zwycięstwo w Stargardzie, pokonując rezerwy Spójni. Mocno im w tym pomogła druga odsłona (31:18), w której doskonale prezentowali się Kacper Maj, Patryk Zawadzki oraz Aleksander Fabiszewski. Drugoliowej Spójni w całych zawodach brakowało zespołowości, którą mogliśmy dostrzec w pabianickim zespole (15-28 w asystach). Zawadzki skończył mecz na 24 punktach i 8 asystach. W stargardzkiej drużynie 18 punktów i 9 zbiórek dał Damian Krużyński.

Tarnovia rozbiła przed własną widownią Energę GAK Gdynia, prowadząc już po 20 minutach 50:29. Dominację podopieczni Rafała Urbaniaka potwierdzili też w trzeciej odsłonie (25:6), w której ograniczyli gdynianom pole w ofensywie. Najskuteczniejszy w szeregach miejscowych był Seweryn Sroczyński, autor 22 punktów. Po stronie gości brylował Kacper Ponitka, zdobywca 14 punktów.

W Zgierzu zawodnicy Boruty odwinęli się za porażkę z ubiegłej rundy nad Wiarą Lecha Poznań. Ważna dla losów potyczki była ostatnia kwarta (20:10), w której najważniejsze kosze kończyli Hubert Lewandowski oraz Bartosz Stępień. Dzięki temu zwycięstwu zgierzanie umocnili się w górnej części tabeli. Najlepiej spisywał się Aleksander Szczerbatiuk, zdobywca 21 punktów i 7 asyst. Dla Lecha 27 punktów rzucił Emil Rau.

Od strefy spadkowicza oddaliły się rezerwy poznańskiej Enei, które odnotowały zwycięstwo nad gdyńską Flotą. W ostatniej partii obu ekipom siadła kompletnie skuteczność z gry. Jednak najważniejszą trójkę trafił Rafał Szpakowski, dając podopiecznym Cezarego Kurzawskiego piąte ligowe zwycięstwo. Gdynianie w końcowych fragmentach mieli znacznie więcej okazji do odrobienia zaległości, lecz przestrzelili aż sześć prób.

HITY W ŁODZI I INOWROCŁAWIU DLA GOSPODARZY

W łódzkiej Zatoce Sportu, gracze ŁKS-u pięknie odegrali się na mocno osłabionych akademikach z Torunia, rozbijając ich aż 110:75. We wszystkich czterech kwartach łodzianie byli stroną nadającą ton rywalizacji. Ekipę Jarosława Krysiewicza zaprowadził do zwycięstwa Kacper Dominiak, zdobywca 19 punktów. Dla toruńskiej ekipy 18 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki dał Paweł Sowiński. W ten sposób łodzianie w bezpośrednich starciach z torunianami odrobili 4-punktową stratę z ubiegłej rundy.

Na fotelu lidera pozostaje KSK Ciech Noteć Inowrocław, która ostatnio była lepsza od Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Ważna do szesnastego zwycięstwa dla koszykarzy Huberta Mazura była druga odsłona (28:13), w której znakomicie prezentowało się trio: Jakub Dłoniak, Darrell Harris, Piotr Robak. Gnieźnianie podjęli próbę walki w drugiej połowie, niwelując po trzech trójkach Artura Kozłowskiego straty do jedności (59:50). Dwucyfrową zaliczkę przywrócili nieco później Dłoniak, Harris, a także Samolak, co pozwoliło spokojnie dowieźć sukces do końcowej syreny. Dla Noteci, Jakub Dłoniak zdobył 18 punktów. Natomiast po 14 punktów dla gnieźnian rzucili Hubert Konowalski oraz Artur Kozłowski.

W Trójmieście, zaplecze Trefla Sopot nie dało większych szans osłabionej poznańskiej Pyrze, demolując swoich przeciwników w pierwszej połowie aż 61:21. Poznaniacy znacznie poprawili swoją grę w drugich dwudziestu minutach, ale to nie wystarczyło na jakiegokolwiek zniwelowanie strat. Kawał dobrej roboty robili w sopockim zespole m.in. Brajan Mroczkowski czy Miłosz Toczek, którzy zainkasowali po 17 punktów. Dla Pyry 10 punktów rzucił Mikołaj Mataczyński.