Czy Decka Pelplin wróci do najlepszej ósemki?

Ubiegłoroczna kampania w wykonaniu Decki Pelplin skończyła się niepowodzeniem w postaci braku awansu do play-off. Nowym trenerem w kociewskim zespole będzie Rafał Knap, a asystentem szkoleniowca niezmiennie Sławomir Sikora.

Pelplinianie po historycznym sukcesie w sezonie 2022/2023 (7.miejsce, awans do play-off) chcieli powtórzyć rezultat w niedawno zamkniętej kampanii. A kadra nie była byle jaka, bo w niej znaleźli się: Thomas Davis, Wojciech Dzierżak, Aleksy Janiec, Roman Janik, Patryk Kędel, Mariusz Konopatzki, Iwo Olender (odejście w trakcie sezonu), Michał Sadło, Filip Stryjewski, Dawid Sączewski, Tymon Szymański i Maksymilian Formella (przejście w trakcie sezonu z HydroTrucka). Szkoleniowcem pelplińskiej drużyny był Dariusz Kaszowski, który w sezonie 2021/2022 zaprowadził Sokoła Łańcut do awansu do ekstraklasy.

Wydawało się więc, że kociewski zespół ponownie zagra w najważniejszej części sezonu, co wskazywała na początku dobra pierwsza runda zasadniczej. Niestety w rundzie rewanżowej pelplińska drużyna przez kontuzje podstawowych zawodników zaczęła gorzej się prezentować. Ważny okazał się flop z mocno osłabionym katowickim Mickiewiczem (85:86), a na przełomie marca-kwietnia wygrała 1 z 7 ostatnich spotkań. Tym samym Decka zakończyła ubiegłoroczny sezon na jedenastym miejscu i brakiem awansu do fazy play-off.

NOWE ROZDANIE

Przed przystąpieniem do budowy kadry personalnej na przyszłoroczny sezon poznaliśmy nowego szkoleniowca, a został nim Rafał Knap.

48-letni szkoleniowiec w ostatnich dwóch latach prowadził MKKS Żaka Koszalin, który nie łapał się do najważniejszej części sezonu (ostatnio 12.miejsce z dorobkiem 14 zwycięstw i 20 porażek). Swoją karierę trenerską rozpoczął w Cracovii Kraków, a później był trenerem w: w Limblacha Limanowa, GTK Gdynia, MKS-u Dąbrowa Górnicza, R8 Basket AZS Politechniki Krakowskiej, Politechniki Gdańskiej (męska i żeńska drużyna), Weegree AZS Politechniki Opolskiej oraz Księżaka Łowicz. O tym jak będzie wyglądała kadra personalna na sezon 2024/2025 dowiemy się już wkrótce.

fot. Marcin Chyła
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *