Przemysław Łuszczewski nowym szkoleniowcem KSK Ciech Noteci

KSK Ciech Noteć Inowrocław pozyskała nowego szkoleniowca na sezon 2024/2025 w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Szkoleniowcem inowrocławskiej ekipy został Przemysław Łuszczewski.

Biało-niebiescy nie tak dawno świętowali awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, pokonując w półfinale Energę Basket Warszawa. Ponadto zostali także Mistrzem 2.Ligi, wygrywając dwumecz z ŁKS-em Coolpack Łódź. Jednak w ostatnich dniach z przyczyn osobistych ze stanowiska pierwszego trenera zrezygnował Hubert Mazur. Niewątpliwie 39-letni trener będzie bardzo wspominany przez inowrocławskich kibiców, bo po sześciu latach ekipa z Kujaw wraca na pierwszoligowe parkiety. Włodarze klubu w dość szybkim czasie znaleźli nowego trenera, który poprowadzi beniaminka z Inowrocławia – został nim Przemysław Łuszczewski.

W swojej karierze zawodniczej Łuszczewski dwukrotnie wywalczył awans do 1.Ligi najpierw ze Startem Lublin (2002), a następnie ze Zniczem Jarosław (2006). Występował także w barwach: Vikingu Gdynia, AZS-ie Koszalin oraz Sportino Inowrocław. W kampanii 2013/2014 wywalczył z AZS-em UMCS Start II Lublin awans do II Ligi, aby w następnych latach być szkoleniowcem lubelskiej ekipy. 44-letni coach w sezonie 2020/2021 wprowadził ekipę z Koziego Grodu na pierwszoligowe parkiety, pokonując na drodze m.in. KS Kosz Pleszew, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice oraz Rycerzy Rydzyna. Pod jego wodzą akademicki zespół w kampanii 2021/2022 zajęli 10. miejsce na zapleczu ekstraklasy dające im bezpośrednio utrzymanie.

W następnej kampanii prowadził koszykarzy Decki Pelplin, z którymi wywalczył pierwszy raz w historii klubu awans do najważniejszej części sezonu (7.miejsce). Jego podopieczni zakończyli swój udział na ćwierćfinale, ulegając późniejszym mistrzom zaplecza ekstraklasy – Dzikom Warszawa (0:3). Ostatnio 44-letni trener powrócił na Lubelszczyznę, obejmując stanowisko pierwszego trenera w Lubliniance KUL Basketball. Pod jego akompaniamentem lubelski zespół wywalczył awans do play-off 2.Ligi, notując bilans 24 zwycięstw i 6 porażek. Lubelska drużyna zakończyła swój udział w grze o 1.Ligę na drugiej rundzie, przegrywając z BS Polonią Bytom (1:2). Co więcej pracował także jako asystent trenera w: Pszczółce AZS UMCS Lublin (Energa Basket Liga Kobiet) oraz w Polskim Cukrze Pszczółka Start Lublin. Czy inowrocławianom uda się w przyszłym sezonie wywalczyć utrzymanie?

fot. Kociewski Sport
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *