Grzegorz Skiba ponownie na ławce trenerskiej Astorii

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz ogłosiła pierwszego szkoleniowca na sezon 2024/2025! Na bydgoską ławkę trenerską powraca Grzegorz Skiba.

55-letni szkoleniowiec zaprowadził bydgoską ekipę w sezonie 2018/2019 do awansu na parkiety Energa Basket Ligi, pokonując w trzech finałowych potyczkach Śląsk Wrocław. Po awansie do ekstraklasy coach przez następne cztery lata pracował na stanowisku asystenta trenera. 55-latek jako zawodnik jest wychowankiem bydgoskiej Astorii, a w swoim koszykarskim CV występował także w: Nobilesie Włocławek, Treflu Sopot, Alpen Gold Poznań, Baskecie Kwidzyn oraz Polpaku Świecie.

55-letni trener przejmie funkcje trenera głównego bydgoskiej drużyny w miejsce Aleksandra Krutikowa. Dla przypomnienia: w ubiegłym sezonie Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz z bilansem 23 zwycięstw i 11 porażek zajęła 4.miejsce po rundzie zasadniczej Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Bydgoszczanie w najważniejszej części sezonu pokonali: w ćwierćfinale Weegree AZS Politechnikę Opolską (3:2) oraz w półfinale GKS Tychy (3:2). Natomiast w finale o awans do Orlen Basket Ligi przegrali serię z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych (1:3). Jednak w ostatnim czasie słyszymy o zmianie formatu ekstraklasy, w którym będą występowały 18 zespołów w sezonie 2024/2025. O tym, czy bydgoszczanie wystąpią na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn czy w Orlen Basket Lidze dowiemy się za parę tygodni…

fot. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *