Czysta formalność dla Noteci

KSK Ciech Noteć Inowrocław z pewnym zwycięstwem w Pleszewie! Podopieczni Huberta Mazura pokonali na wyjeździe KS Kosz Kompaktowy Pleszew 94:66.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew – KSK Ciech Noteć Inowrocław 66:94 Statystyki

Początkowo mecz układał się po myśli podopiecznych Alana Urbaniaka, którzy po zagraniach Mikołaja Spały prowadzili 7:2. Pokrótce inowrocławianie przy pomocy trafień Jakuba Dłoniaka i Piotra Robaka postanowili przechylić rezultat na swoją stronę (7:11). W premierowej odsłonie obie ekipy na zmianę wychodziły na prowadzenie, lecz w lepszej sytuacji po tej części byli przyjezdni. Pierwszą kwartę sfinalizowały trafienia Mikołaja Groda i Piotra Robaka (19:22).

W następnej partii zawodnikom z Inowrocławia udało się odejść na siedem „oczek” po łatwych wejściach pod tablicę Stawiaka, Karpika i Robaka. Gospodarze w kolejnym fragmencie doprowadzili do wyrównania przy pomocy następnych punktów Mikołaja Spały, a także Michaela Hicks’a (31:31). Następnie dobry fragment gry mieli inowrocławianie, którzy po doskonałych akcjach Aleksandra Filipiaka oraz Macieja Marcinkowskiego umieli odskoczyć na dziesięć punktów (34:44). Rezultat do dłuższej przerwy ustaliły celne rzuty Patryka Marka i Krzysztofa Spały. Po 20 minutach w Pleszewie prowadziła Noteć – 45:39.

Udana wizyta na linii rzutów wolnych Dłoniaka, a także trójka Filipiaka pozwoliła Noteci na początku trzeciej części minimalnie zwiększyć prowadzenie do dziewięciu punktów. Potem sytuację pleszewskiego zespołu próbowali poprawić Michael Hicks oraz Krzysztof Spała. W późniejszym czasie przyjezdnym udało się ponownie oddalić na większy dystans po udanych koszach Robaka, Harrisa i Karpika. Po zagraniu 2+1 Michała Samolaka, Noteć miała w zapasie dwanaście „oczek”. Finalnie po wykorzystanych wolnych przez Hicks’a i Marka, biało-niebiescy prowadzili po tej kwarcie 68:59. Kluczowy okazał się fragment czwartej kwarty, w którym celnymi trójkami częstowali miejscowych Dłoniak, Robak, Harris, a spod kosza trafiał Filipiak. W ten sposób Noteć bardzo pewnie wygrała całe zawody 94:66.

Dla inowrocławian 24 punkty i 8 zbiórek zainkasował Piotr Robak. W pleszewskiej drużynie najskuteczniejszy był Mikołaj Spała, autor 16 punktów i 7 zbiórek.