Derby Mazowsza dla HydroTrucka

HydroTruck Radom lepszy od KKS Polonii Warszawa w derbowej potyczce na Mazowszu! Podopieczni Roberta Witki w ósmej kolejce spotkań pokonali polonistów 63:58.

HydroTruck Radom – KKS Polonia Warszawa 63:58 Statystyki

Wynik spotkania otworzyły celne trafienia Maksymiliana Motela, ale precyzyjnie po stronie miejscowych odpowiadał Bartosz Ciechociński (5:5). Pokrótce przyjezdni przejęli inicjatywę na dobre, zaczynając od celnego rzutu zza łuku Michała Szymańskiego. Stołeczni znacznie lepiej wykańczali swoje akcje, z którymi mieli problem radomianie. Kolejne punkty Maksymiliana Motela, a także trójka Marcina Dutkiewicza sprawiły, że Polonia miała 12-punktową zaliczkę (6:18).

Znacznie lepszą grę w ataku HydroTruck zaprezentował w kolejnej ćwiartce, gdy zaczęli trafiać m.in. Darren Williams, Mikael Laihonen oraz Maksymilian Formella. Tym razem to „Czarne Koszule” popełniały sporo błędów, które potrafili wykorzystać miejscowi. Trzypunktowy rzut Laihonena, a także udane akcje Formelli sprawiły, że radomianie wyszli po raz pierwszy na przód (22:21). Sytuację na tablicy zmieniły punkty zdobyte przez Damiana Cechniaka i Patryka Pełkę. Do końca pierwszej połowy zespoły dołożyły do swoich kont po sześć „oczek”. Szymański zamknął pierwszą połowę kolejną, celną trójką (28:32).

Po powrocie na parkiet gospodarze nadrobili wszystkie straty, a następna interwencja pod obręczami Formelli dała im prowadzenie (36:34). Stan rywalizacji w kilkadziesiąt sekund wyrównał trafieniem z pomalowanego pola Cechniak. Odtąd zespoły szły łeb w łeb, a także pokazały dobrą próbkę gry w defensywie. Późniejsze punkty spod tablicy Daniela Walla były ostatnimi punktami w tej części widowiska. HydroTruck po 30 minutach prowadził 43:40.

W ostatniej kwarcie na dobre rozszalał się Darren Williams – dzięki trafieniom zza łuku oraz półdystansu, HydroTruck odskoczył na 13-punktowe prowadzenie (55:42). Poloniści nie dali za wygraną i po celnych akacjach Pełki, Motela i Cechniaka próbowali odrobić dwucyfrowy deficyt. Na półtorej minuty przed końcem spotkania zrobiło się goręcej, bo po trójce Michała Kierlewicza, Polonia miała już tylko trzy punkty straty (57:54). Decydujące słowa należały do Walla, a także Zalewskiego, którzy dołożyli ważne punkty na wagę zwycięstwa swojej drużyny. Ostatecznie Hydrotruck pokonał Polonię w derbach Mazowsza 63:58.

W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był Darren Williams, autor 17 punktów i 4 asyst. Dla Polonii 20 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek zaaplikował Maksymilian Motel.