Suzuki 1 liga: Zapowiedź 25.kolejki

W nadchodzący weekend czekają nas również ciekawe emocje, ponieważ czeka nas starcie na dole tabeli pomiędzy PGE Turowem Zgorzelec, a MKKS Żak Koszalin. Natomiast do Pruszkowa przyjedzie WKK Wrocław.

  • Księżak Łowicz – Sokół Łańcut

Do Łowicza przyjeżdza jeden z faworytów do awansu na ekstraklasowe parkiety. Mowa tu o zespole trenera Dariusza Kaszowskiego, którzy z bilansem 18-5 zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W tym spotkaniu nie powinno być żadnej niespodzianki i drużyna z Łańcuta powinna wyjść z tego starcia zwycięsko.

  • Decka Pelplin – AZS AGH Kraków

Pelplinianie z bilansem 7-15 podejmą u siebie dobrze spisującego się w tym sezonie ,,beniaminka” z Krakowa. Mateusz Kaszowski zmierzy się ze swoim byłym kolegą z Arki Gdynia Piotrem Lisem. Możemy śmiało stwierdzić, że bardzo emocjonująco zapowiada się ten pojedynek.

  • Miasto Szkła Krosno – Sensation Kotwica Kołobrzeg

Kotwica, która ma bilans 17-5 przyjedzie do Krosna po zwycięstwo, jednak ekipa gospodarzy, która z bilansem 9-12 zajmuje 13 miejsce w lidze wciąż liczy się w walce o dołączenie do najlepszej ósemki. Cel jest jeden: Pokonać faworyta z nad morza. Czy Remon Nelson pokona Romana Janika? A może to właśnie zawodnik z Krosna znów pokaże swoje wielkie możliwości na parkiecie.

  • PGE Turów ZgorzelecMKKS Żak Koszalin

Koszalinianie z bilansem 9-13 już trzeci raz z rzędu zmierzą się z ekipą z Dolnegośląska. Tym razem ich rywalem będzie ostatni w tabeli PGE Turów Zgorzelec. Interesująco zapowiada się pojedynek strzelecki Adriana Kordalskiego z Jakubem Dłoniakiem, natomiast Michał Marek zmierzy się pod koszem z Darrelem Harrisem.

  • Dziki Warszawa – GKS Tychy

Do Stolicy przyjeżdzają gracze z Tych z bilansem 15-8, którzy ostatnio są w lekkim kryzysie, ponieważ przegrali dwa spotkania z potencjalnie słabszymi rywalami od siebie. Do gry w zespole Dzików wróćił Piotr Pamuła, który zmierzy się m.in z Radosławem Trubaczem czy Piotrem Wielochem. Ciekawie zapowiada się też pojedynek rzutowy Przemysława Kuźkowa z doświadczonym Łukaszem Diduszko.

  • Znicz Basket Pruszków – WKK Wrocław

Zespół z Wrocławia ostatnio wygrał dwa spotkania z rzędu i z bilansem 11-11 zajmuje 10 miejsce w tabeli. Pruszkowianie chcą sprawić niespodziankę, lecz Karola Kamińskiego i spółkę czego trudna walka o zwycięstwo. W WKK nie jest pewne kto może być w tym meczu liderem, ale napewno jest paru kandydatów m.in Tomasz Ochońko, Nick Madray czy Jakub Patoka.

  • AZS UMCS Start II Lublin – Górnik Wałbrzych

Do Lublina przyjeżdza wicelider tabeli Górnik Wałbrzych z bilansem 17-6 . Zespół z Wałbrzycha ostatnio przegrał z Miastem Szkła Krosno 78:79. Rezerwy ekstraklasowego Startu z bilansem 12-10 zajmują 7 miejsce w lidze i są bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki. Górnik, który ostatnio był osłabiony brakiem Kamila Zywerta będzie chciał się zrehabilitować za ostatnią porażkę u siebie. Czy młodzież z Lublina znów sprawi nam wszystkim niespodziankę?

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *