Pewny triumf Niedźwiadków nad WKK

Niedźwiadki Chemart Przemyśl dzielnie walczą o pozostanie na zapleczu ekstraklasy! W sobotnim spotkaniu 32.kolejki podopieczni Petara Zlatanovicia pokonali pewnie WKK Active Hotel Wrocław 77:50.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – WKK Active Hotel Wrocław 77:50 Statystyki

Początkowo zespoły grały kosz za kosz, a także wymieniały się dość często na prowadzeniu. Dzięki trójkom Patryka Rosołowskiego i Jakuba Patoki, WKK prowadziło w połowie premierowej odsłony dwoma punktami (10:12). Miejscowi w późniejszym czasie przejęli inicjatywę dzięki trafieniom Łukasza Uberny, Marka Kotieno oraz Mateusza Szczypińskiego. Trójka 25-letniego gracza sprawiła, że Niedźwiadki po tej części prowadziły 21:16.

W następnej części zawodnikom z Dolnego Śląska zacięła się całkowicie gra w ataku, trafiając tylko jeden rzut z gry (trójka Tomasza Ochońki). Tę okazję sprawnie wykorzystali Maciej Puchalski, CJ Wilson oraz Rafał Serwański, zwiększając przewagę przemyskiego zespołu. W ten sposób na przerwę gospodarze schodzili z wysokim prowadzeniem 41:23.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, bo wrocławianie nadal nie mogli sforsować znakomitej defensywy miejscowych. Dobrą dyspozycję kontynuował Puchalski z drobnym wsparciem od Wilsona i Kotieno. Po wykorzystanych rzutach wolnych Niedźwiadki po trzeciej części miały w zapasie 25 punktów. W decydującej części graczom w czerwonych strojach udało się złapać rytm, lecz było za późno na chociażby zmniejszeniu rozmiaru porażki. Dobre momenty mieli Djery Jean Baptiste oraz Krzysztof Kempa, ale doskonale im odpowiadali Mateusz Szczypiński oraz Mark Kotieno. Ostatecznie Niedźwiadki zasłużenie wygrały spotkanie 77:50, przedłużając swoje nadzieje na utrzymanie miejsca na zapleczu ekstraklasy.

Dla gospodarzy 16 punktów i 4 zbiórki dał Maciej Puchalski. Natomiast dla gości 14 punktów i 6 zbiórek trafił Krzysztof Kempa.