Decka znów lepsza od BS Polonii

Na otwarcie niedzielnych spotkań w ramach 30. serii spotkań w Suzuki 1.Lidze Mężczyzn, Decka Pelplin pokonuje na wyjeździe BS Polonię Bytom 97:86.

BS Polonia Bytom Decka Pelplin 86:97 Statystyki

Potyczkę na Skarpie lepiej rozpoczęli pelplinianie, którzy po trójce Thomasa Davisa, a także Damiana Ciesielskiego mieli pięć punktów w zapasie (3:8). Bytomianie w krótkim czasie nadrobili zaległości przy pomocy wolnych Alphonso Willisa oraz trójki Marka Piechowicza. Potem mieliśmy solidną wymianę ciosów, a także prowadzenia po obu stronach parkietu. Po nieco ponad połowie premierowej odsłony inicjatywę dla Decki przywrócił udanym wjazdem pod kosz z kontry Ciesielski (15:17). Następnie swoje „trzy grosze” dorzucili Krystian Tyszka oraz Roman Janik, dając gościom siedmiopunktową zaliczkę. Wówczas do akcji włączyli się Damian Szczepanik, Michał Chrabota oraz Alphonso Willis, trafiając dla Polonii punkty z gry. Jednak po przeciwnej stronie boiska skutecznie zza łuku przymierzyli Karol Obarek oraz Dawid Sączewski. Trójka drugiego z nich zamknęła pierwszą część widowiska, po której zawodnicy z Kociewia prowadzili pięcioma punktami (25:30).

Miejscowym w drugiej ćwiartce udało się chwilowo doprowadzić do wyrównania dzięki celnym rzutom Szczepanik i Willisa. Decka przez moment potrafiła uciec znów na pięć „oczek” po trafieniach Kopyckiego i Sączewskiego, ale swój dobry moment w ataku miał Szczepanik. Udany rzut dystansu oddany na styk przed syreną przez Pawła Bogdanowicza dał gospodarzom inicjatywę (39:37). Później następne punkty Willisa i druga trója Bogdanowicza sprawiły, że podopieczni Mariusza Bacika mieli pięciopunktowy zapas (44:39). Przebieg wydarzeń na parkiecie odmienili później Davis i Wińkowski, dając trzypunktową przewagę na korzyść Decki. Do przerwy korzystny wynik dla gości z Pelplina podwyższyli rzutami wolnymi Janik oraz Wyszkowski (44:50).

DRUGA POŁOWA

Po przerwie trafienie z dystansu Tyszki oraz następne punkty spod tablicy Davisa i Wińkowskiego pozwoliły podopiecznym Przemysława Łuszczewskiego prowadzić dwucyfrową różnicą (46:57). Za odrabianie strat wzięli się Karol Jagoda i Alphonso Willis, ale równie znakomicie wtórowali im Thomas Davis, a także Roman Janik. Po udanym zagraniu „and one” przez Sączewskiego, Decka miała już 15-punktową zaliczkę. Do głosu doszli bytomianie dzięki trafieniom Piechowicza, Bogdanowicza i Willisa, lecz dobrze odpowiadali im spod obręczy Ciesielski oraz Kopycki. Po trzech odsłonach pelplinianie mieli dziesięciopunktowy bufor bezpieczeństwa (61:71).

Alphonso Willis do spółki z Radosławem Chorabem swoimi celnymi rzutami rozpoczęli w ostatniej kwarcie pościg za pelplinianami. Po efektownej paczce Willisa i półdystansie Wieczorka miejscowi złapali kontakt ze swym oponentem (75:77). Pokrótce pozytywny rezultat dla przyjezdnej drużyny trzymali Wińkowski, Janik oraz Davis. Szczepanik wraz z Respondkiem starali się na nie reagować, ale w decydujących momentach meczu w pelplińskim zespole punktowali Davis oraz Ciesielski. Ostatecznie Decka Pelplin wygrała w Bytomiu z BS Polonią 97:86.

Dla Decki 22 punkty i 6 zbiórek zaaplikował Thomas Davis. Damian Ciesielski dopisał do konta Decki 19 „oczek” i 4 zbiórki. Dla bytomian 24 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst zapisał na swoje konto Alphonso Willis. Double-double dorzucił Damian Szczepanik (18 punktów, 13 zbiórek i 4 asysty).

fot. Fiołek art pl
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *