Thriller w Tychach i Opolu! Górą WKK i Górnik

Dawkę sporych emocji dostaliśmy w sobotnich potyczkach w Opolu, a także Tychach! Ostatecznie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych przedłużył serię zwycięstw do jedenastu, pokonując wyjazdowo Weegree AZS Politechnikę Opolską. Natomiast WKK Wrocław zrehabilitowało się za porażkę z poprzedniej rundy, ogrywając na wyjeździe GKS Tychy.

Weegree AZS Politechnika Opolska Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 79:80 Statystyki

Przez większą część trwania konfrontacji dominowali zawodnicy Roberta Skibniewskiego, którzy po celnych koszach Adama Skiby, a także dwóch trójkach Michała Kroczaka prowadzili przed końcem pierwszej połowy czternastoma punktami (47:33). Tej zaliczki opolanie pilnowali do pierwszych minut trzeciej odsłony do stanu 53:39. Pokrótce do głosu doszli Arinze Chidom, Bartosz Majewski, a następnie Hubert Kruszczyński. Dzięki ich dobrym rzutom strata do miejscowych wyniosła zaledwie punkt (56:55). W dobrym momencie w opolskim zespole uruchomili się Artur Mielczarek wraz z Adamem Kaczmarzykiem, dzięki którym gospodarze znów uciekli na kilkupunktowy dystans (65:57). Na decydującą odsłonę zespoły schodziły przy trzypunktowej zaliczce Akademików z Opola, gdy z dystansu trafił Damian Durski.

Gospodarze w czwartej odsłonie osiągnęli siedmiopunktowy pułap, który trzymali dzięki trafieniom Kaczmarzyka, Skiby i Jodłowskiego (77:70). Wałbrzyszanie nie zamierzali rezygnować z walki, a dzięki punktom Chidoma oraz połowicznie wykorzystanych wolnych przez Majewskiego i Niedźwiedzkiego mieli jednopunktową stratę na 35,5 sekundy. Pokrótce karygodną stratę piłki popełnił Jakub Kobel pod dobrym naciskiem w defensywie Damiana Durskiego. W następnej akcji z półdystansu próbował przymierzyć Majewski, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Chidom, dobijając piłkę do kosza. W ten sposób Górnik na 3,1 sekundy objął prowadzenie (79:80). Szansę na przechylenie szali zwycięstw miał Michał Kroczak, lecz jego trzypunktowy rzut skończył się niepowodzeniem.

Najlepiej punktującym graczem gości był Bartosz Majewski, zdobywca 20 punktów i 4 zbiórek. Dla Politechniki Opolskiej 24 punkty i 5 zbiórek zaaplikował Michał Kroczak. Górnik z bilansem 24 zwycięstw i 6 porażek zrobił kolejny krok w stronę „jedynki” po rundzie zasadniczej. 

GKS Tychy WKK Wrocław 89:91 Statystyki

Wrocławianie po raz kolejny postawili trudne warunki zespołowi z górnej części tabeli i znów wyszli z niej zwycięsko. W połowie czwartej części spotkania po trójkach Tomasza Ochońki, Jakuba Koelnera, a także Maksymiliana Wilczka przewaga WKK osiągnęła pułap dwunastu „oczek” (72:84). Tyszanie zdołali jednak wrócić do gry przy pomocy czteropunktowej akcji Piotra Wielocha oraz punktów spod tablicy Patryka Stankowskiego i Patryka Kędla (82:84). Chwilowo oddech dla wrocławskiego zespołu dał zza łuku Dominik Rutkowski, ale gracze Tomasza Jagiełki wkrótce doprowadzili do wyrównania. Po wykorzystanych wolnych przez Stankowskiego i trójce Wielocha był remis 87:87.

Potem przyjezdni odzyskali inicjatywę po 100-procentowej skuteczności z wolnych Wilczka, aby znów stracić po punktach z półdystansu Kamińskiego. Długą akcję rozegrali później wrocławianie, którą zakończyli celnym trafieniem Ochońki (89:91). Tyszanie mieli na zegarze 9 sekund, aby odmienić losy rywalizacji. Zza łuku chybił Patryk Stankowski, a po zbiórce w ofensywie z pola trzech sekund przestrzelił Kędel. Tym samym WKK wygrało spotkanie 91:89 i wciąż ma szansę na wejście do ósemki.

Dla WKK 25 punktów, 4 zbiórki i 4 przechwyty miał Maksymilian Wilczek. Dla GKS-u 28 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki uzyskał Piotr Wieloch.

fot. Nasz Opolski Basket
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *