Bieszczadzkie Wilki rewanżują się BS Polonii

OPTeam Resovia Rzeszów nie pokonana we własnej hali! W sobotni wieczór podopieczni Kamila Piechuckiego ograli BS Polonię Bytom 79:66.

OPTeam Resovia Rzeszów – BS Polonia Bytom 79:66 Statystyki

W wypełnionej po brzegi hali przy Zespole Szkół im. Ambrożego Towarnickiego stanęli naprzeciw siebie koszykarze Resovii, a także aktualny lider grupy C – BS Polonia Bytom. Oba zespoły są stawiane w gronie ekip walczących o Pekao S.A. 1.Ligę na przyszły sezon, co podniosło rangę tych zawodów.

Na początku zawodów obie drużyny miały problem ze skutecznym trafieniem do kosza, co w połowie premierowej odsłony dało dość niski rezultat (3:4). Później dorobek punktowy dla gości podwyższyli Paweł Bogdanowicza oraz Filip Pruefer, ale po drugiej stronie parkietu nie zawodzili Dawid Zaguła, a także Norbert Ziółko. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem (12:12).

Znacznie lepiej ekipom w ataku szło w następnej partii, w której dość często wymieniali się prowadzeniem. W połowie tej ćwiartki po zagraniu 2+1 Jarosława Giżyńskiego, Polonia prowadziła 23:20. Rezultat dla rzeszowskiej drużyny odmienili Zaguła, Ziółko oraz Krzywdziński. Jednak do stanu pierwotnego, czyli prowadzenia na korzyść Polonii przywrócili Giżyński oraz Pruefer. Ostatecznie po pierwszej połowie o punkt lepsi byli gracze Resovii, prowadząc 32:31.

Po dłuższej pauzie zawodnicy z Podkarpacia rozpoczęli od 15-punktowego serialu, który doskonale wykorzystali Bręk, Czerwonka, Gabiński i Ziółko. Cztery celne trójki ekipy z Podkarpacia pozwoliły im odskoczyć na 16-punktowe prowadzenie (50:34). Pokrótce bytomianie zrewanżowali się tą samą bronią, licząc na dobry moment w ataku Bogdanowicza, Lewińskiego i Giżyńskiego. Jeszcze jedno trafienie zza łuku Łukasza Lewińskiego sprawiło, że Polonia miała do nadrobienia dziesięć punktów. Rezultat trzeciej kwarty ustalił trafieniem z dystansu Adrian Warszawski (60:47).

W decydującej kwarcie goście z Bytomia próbowali wrócić do meczu przy pomocy trafień Lewińskiego oraz Krakowiaka. Skutecznie zapędy bytomskiej drużyny zatrzymywali Bręk, Wątroba, a także Gabiński (73:58). Do końcowej syreny większych zmian w rezultacie nie było. Najważniejsze punkty na wagę zwycięstwa trafił Michał Jędrzejewskiego. Ostatecznie Bieszczadzkie Wilki wygrały mecz z bytomską Polonią 79:66, odrabiając stratę z pierwszej rundy (89:79 dla BS Polonii).

Najlepiej dla gospodarzy zaprezentował się Norbert Ziółko, autor 17 punktów. Natomiast dla BS Polonii 16 punktów dał Jarosław Gizyński.

fot. Shootit
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *