Derby Pomorza Środkowego dla Kotwicy

Sensation Kotwica Kołobrzeg lepsza w derbach Pomorza Środkowego! Kołobrzeżanie pokonali na wyjeździe MKKS Żak Koszalin 95:83.

MKKS Żak Koszalin Sensation Kotwica Kołobrzeg 83:95 Statystyki

Początkowo dostaliśmy wyrównany pojedynek po obu stronach parkietu. Na dobre rozwiązania od Artura Łabinowicza równie skutecznie odpowiadali Witalij Kowalenko, Mikołaj Kurpisz, a także Piotr Śmigielski. Minimalnie lepsi w połowie premierowej odsłony byli koszalinianie, którzy po trafieniach Jakuba Dłoniaka i trójce Mateusza Kaszowskiego prowadzili 16:13. Potem lepszy fragment zaliczyli „Czarodzieje z Wydm”, a konkretnie James Washington z Damianem Pielochem. Ich skuteczne zagrania wyprowadziły Kotwicę na +6. Trzypunktowy rzut Arnolda Sandersa i rzuty wolne Mateusza Kaszowskiego zamknęły tą część spotkania, po której „oczko” więcej mieli przyjezdni (25:26).

Łukasz Klawa do spółki z Pawłem Dzierżakiem swoimi trafieniami dali na początku Kotwicy wyjść na czteropunktową zaliczkę. Odrobinę później dwie kolejne trójki dopisał Pieloch, a spod kosza nie pomylił się Washington. Odpowiedzialność za punktowanie dla gospodarzy spoczywała w rękach Mateusza Itricha. Jednak po udanych próbach Kurpisza i Washingtona przewaga gości osiągnęła pułap 12 „oczek” (31:43). Do przerwy część zaległości nadrobili Dłoniak z Łabinowiczem. Po 20 minutach Kotwica prowadziła w Koszalinie 43:38.

DRUGA POŁOWA

Po przerwie akcja „and one” Itricha, a także udane wejścia pod tablicę Łabinowicza dały na chwilę inicjatywę Żakowi (45:44). Solidnie na dwie kolejne trójki autorstwa Łabinowicza odpowiadali Pułkotycki, Kurpisz oraz Śmigielski. Trzecie z rzędu trafienie zza linii 6,75m koszalińskiego skrzydłowego i lay-up Dłoniaka dały 5-punktowy zapas dla gospodarzy (56:51). Po krótkiej chwili wszystkie straty nadrobili Śmigielski, Kowalenko, a także Washington, wyprowadzając jednocześnie przyjezdną ekipę na przód. Późniejsze trafienie z półdystansu Kowalenki oraz trójka Pielocha dała po 30 minutach czteropunktową zaliczkę dla podopiecznych Rafała Franka (61:65).

Przez sporą część ostatniej partii mieliśmy wymianę ciosów z dwóch stron, lecz wciąż warunki dyktowała Kotwica. W decydujących minutach meczu znakomicie spisywał się Patryk Pułkotycki ze wsparciem od Pawła Dzierżaka, Damiana Pielocha i pozostałych kolegów z zespołu. Ostatecznie Kotwica wyszła zwycięsko z derbów Pomorza Środkowego, wygrywając 95:83.

Dla przyjezdnych 17 punktów i 6 zbiórek zaliczył Damian Pieloch. Dla koszalińskiego Żaka nie pomógł świetny występ Artur Łabinowicza, autora 29 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek.

fot. Marcin Chyła/MKKS Żak Koszalin
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *