HydroTruck wygrywa w Krośnie!

Bardzo dobre zawody Suzuki 1.Ligi Mężczyzn w Krośnie! Ostatecznie HydroTruck Radom wygrał na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno 94:83.

Miasto Szkła Krosno HydroTruck Radom 83:94 Statystyki

Mocne wejście w potyczkę mieli miejscowi, którzy po czteropunktowej akcji Michała Jankowskiego i trójce Darrella Harrisa prowadzili 9:3. Radomianie po następnych 90 sekundach gry doprowadził do remisu dzięki punktom Damiana Jeszke, a także akcji 2+ Kaheema Ransoma (12:12). Potem rywalizacja znacznie się wyrównała, a ponadto ekipy na zmianę wychodziły na przód. Wyższą zaliczkę dla miejscowych dał zza łuku Hubert Łałak, ale skutecznie wtórowali mu Jeszke oraz Ransom. Krośnianie po tej części minimalnie wygrywali 27:26.

Miejscowym w następnej ćwiartce udało się odskoczyć na 4-5 punktów od oponentów, ale Ci natychmiastowo nadrabiali zaległości. Dzięki trafieniom zza łuku Jakuba Zalewskiego i Filipa Zegzuły, HydroTruck w połowie drugiej odsłony odskoczył na pięć „oczek” (38:43). Radomską ekipę starali się podgonić Jankowski, Heliński, a także Łałak. Jednak po przeciwnej stronie dobrze radzili sobie w ataku Jeszke oraz Formella. Sprytne zagranie Łałaka do niepilnowanego Jankowskiego zza łuku zamknęło pierwszą połowę rywalizacji na Podkarpaciu. HydroTruck po 20 minutach wygrywał z Miastem Szkła 54:52.

DRUGA POŁOWA

Po przerwie gra podopiecznych Roberta Witki znacznie lepiej się ułożyła od gry miejscowych. Po udanych koszach Zegzuły, Sowy, a także Ransoma goście mieli 11-punktową zaliczkę (54:65). Krośnianom kompletnie nie wpadało do kosza, co przełożyło się na punkty z rzutów wolnych Patoki i Ransoma. Czarną serię przerwały dopiero punkty Pawła Śpicy i Michała Jankowskiego. Trzypunktowy rzut Jakuba Zalewskiego dał po trzeciej kwarcie 14-punktowy bufor dla radomskiej drużyny (60:74).

Zawodnicy Szklanego Teamu wrócili do spotkania w ostatniej ćwiartce dzięki serialowi 11:2. Po trzypunktowej akcji Konrada Dawdy przewaga radomian stopniała do zaledwie czterech „oczek” (74:78). Wówczas do znakomitej pracy wrócił Jeszke wraz ze swoimi kolegami. Jego akcja zza łuku okazała dobijającym ciosem dla zawodników z Podkarpacia. W ten sposób HydroTruck Radom ograł na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 94:83.

Damian Jeszke był najlepiej punktującym zawodnikiem radomian, inkasując double-double w postaci 23 punktów, 11 zbiórek i 6 asyst. Dla Miasta Szkła 18 punktów i 4 zbiórki odnotował Stanisław Heliński.

fot. Fiołek art pl
NB

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *