Drugi triumf Sokoła

Drugie zwycięstwo Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut stało się faktem! W czwartkowy wieczór podopieczni Marka Łukomskiego pokonali Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:80.

Początek rywalizacji obfitował od sporych niedokładności z obydwu stron. Po punktach z rzutów wolnych Damiana Kuliga, a także trójce Ojarsa Sillinsa, Stal prowadziła 7:4. W miejscowej ekipie precyzyjnie odpowiadali Filip Struski oraz Corey Sanders, co dało łańcucianom inicjatywę. Następnie dwie trójki Aigarsa Skele pomogły ostrowianom wrócić na przód. Ośmioma punktami z rzędu odwdzięczył się Tyler Cheese, wyprowadzając po premierowej odsłonie Sokoła na +4.

Amerykanin wraz z Marcinem Nowakowskim otworzyli następną część celnymi trójkami (27:20). Z tej samej broni skorzystali później Michał Chyliński, a także Ojars Silins. Ich celne próby zza łuku sprawiły, że przyjezdni po paru minutach ponownie objęli prowadzenie (31:33). Solidna wymiana ognia szła do końca pierwszej połowy, którą lepiej wykorzystali zawodnicy z Podkarpacia. Dzięki punktom tria Cheese-Sanders-Szczypiński, Sokół nieznacznie prowadził po 20 minutach 44:43.

Zespół Andrzeja Urbana po zmianie stron odnalazł rytm w ataku. Kolejne punkty pary Skele-Silins pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na sześć “oczek”. Później zawodnicy z Podkarpacia po raz kolejny odzyskali swą inicjatywę, a ich dorobek punktowy poprawiły celne kosze Tylera Cheese’a oraz Adama Kempa. Wykorzystane okazje z rzutów wolnych Sandersa dały po tej ćwiartce 4-punktową zaliczkę dla gospodarzy (63:59).

W decydującej kwarcie Chyliński wraz z Skele i Silinsem zaczęli odrabiać zaległości. Jednak korzystny rezultat dla miejscowych trzymali Kemp, a także Cheese. Po ich kolejnych interwencjach spod tablicy, łańcucianie mieli 8-punktowy zapas (77:69). Trójki Nemanji Djurisicia, Aigarsa Skela, a także lay-up Michał Chyliński pozwoliły Stal jeszcze wrócić do gry. Ostatecznie decydujące punkty zainkasowali Tyler Cheese, a także Corey Sanders. Finalnie Sokół wygrał ze Stalą 85:80, zapisując drugie zwycięstwo na swoje konto.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Sokoła był Tyler Cheese, zdobywca 28 punktów, a także 4 asyst. Dla Stali 21 punktów, a także 13 asyst dał Aigars Skele.