Lublinianka ma nowego rozgrywającego

Lublinianka KUL Basketball rozgrywa bardzo dobrą kampanię w 2.Lidze na Mazowszu, wygrywając 6 na 8 spotkań. Włodarze lubelskiego klubu w mediach społecznościowych ogłosili nowego rozgrywającego, a został nim Roger Ray Jr.

W ubiegłym sezonie po ponad 40 latach Lublinianka wróciła na koszykarskie parkiety, debiutując w 2.Lidze. Wówczas ówczesny beniaminek z 28 rozegranych starć wygrał zaledwie trzy. Od tamtego czasu lublinianie wzmocnili się zawodnikami, którzy grali w przeszłości na zapleczu ekstraklasy – Adam Myśliwiec, Michael Gospodarek, Artur Ziaja oraz Mateusz Wiśniewski. Do Koziego Grodu powrócił także trener Przemysław Łuszczewski, który w zeszłym sezonie zaprowadził Deckę Pelplin do pierwszej w historii fazy play-off. Aktualnie Lublinianka zajmuje piąte miejsce w grupie B, mając bilans 6 zwycięstw i 2 porażek. Obecna kampania może być jeszcze lepsza dla lubelskiej drużyny, bo do zespołu z Koziego Grodu dołączył Amerykanin, Roger Ray Jr.

NOWY PLAY-MAKER W LUBLINIE

Mierzący 178 cm 27-letni rozgrywający w latach 2016-2020 reprezentował barwy uczelni Livingston College występującej na co dzień w II Dywizji NCAA. W trakcie swojej uczelnianej kariery był m.in.: trzykrotnie wybierany do najlepszej piątki konferencji, czterokrotnie wybrany do najlepszej piątki USBC, trzykrotnie wybrany do najlepszej piątki CIAA, gdzie za każdym razem był najbardziej wartościowym zawodnikiem. Ponadto Ray Jr. był: graczem roku rozgrywek CIAA (2020), a także II dywizji NCAA. Co więcej brał także udział w treningach pre-draft w Los Angeles (Los Angeles Lakers, Sacramento Kings, Atlanta Hawks) i Las Vegas (Dallas Mavericks, Detroit Pistons) oraz był przymierzany do drużyny G-League afiliowanej przez Denver Nuggets.

Ubiegły sezon 27-latek spędził w lidze luksemburskiej, aplikując już w pierwszej potyczce 33 punkty, 8 zbiórek, a także 4 asysty. Amerykanin zadebiutuje na drugoligowych parkietach w najbliższą sobotę, grając na wyjeździe z Bankiem Spółdzielczym Mińsk Mazowiecki. Czy lubelski klub tym wzmocnieniem włącza się do gry o zaplecze ekstraklasy? Przekonamy się już wkrótce…

fot. Lublinianka KUL Basketball
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *