Zaległości dla BS Polonii i Kuchinoxu

Większość drugoligowych drużyn w ubiegły weekend miały przerwę od grania. Jednak znalazło się parę ekip, które nadrobiły zaległości z pozytywnym skutkiem. Które?

Rozpoczniemy od derbowej potyczki w Tarnowskich Górach, w której zwyciężyli koszykarze BS Polonii Bytom z Ragorem 97:74. Bytomianie są zaraz obok Basketu Hills Bielsko-Biała i MKKS-u Rybnik ekipą, która będzie walczyła o fotel lidera po rundzie zasadniczej. Premierowa odsłona wygrana przez podopiecznych Mariusza Bacika (29:15) tak naprawdę ustawiła całą potyczkę. Pod nieobecność strzelców Pawła Bogdanowicza i Bartosza Wróbla doskonałym egzekutorem okazał się Jarosław Giżyński, autor 26 punktów i 4 zbiórek. Dla Ragora 18 punktów i 4 asysty dał Bartłomiej Wróblewski. Pełna relacja w linku.

Wspomniani wcześniej bielszczanie otworzyli 9.kolejkę meczów od wyjazdowej potyczki z rezerwami MKS-u Dąbrowy Górniczej. W Dąbrowie nie było niespodzianki, bo zespół Grzegorza Błotko wysoko wygrał 97:63. Sporą różnicę przyniosła druga część wygrana ponad dwudziestoma punktami (34:13). Przyjezdni w całej rywalizacji grali bardziej zespołowy basket, rozdając aż 29 asyst, a także mieli 53% skuteczność z gry. Grzegorz Szybowicz dał dla przyjezdnej ekipy 15 punktów. Dla miejscowych 15 punktów upolował Robert Misiak.

Trzecie zwycięstwo odnotowali gracze zgierskiej Boruty, pokonując przekonywująco gdyńskiego GAK-a. Ostatnia kwarta (26:10) mocno pomogły podopiecznym Bartłomieja Szczepaniaka w odniesieniu tego triumfu. Przyzwoity mecz z ławki rezerwowej rozegrał Arkadiusz Świt, zdobywca 19 punktów i 5 zbiórek. Po drugiej stronie parkietu najjaśniejszym zawodnikiem gości był Szymon Kiejzik, zdobywca 18 punktów i 5 zbiórek.

Mocno wyrównaną, a zarazem ofensywną rywalizację dostaliśmy w Bydgoszczy. O ile premierowa odsłona nie zapowiadała tak ofensywnego widowiska (6:13) to następne trzy części nadrobiły te zaległości. Lepiej wyszli na tym gracze rezerw Astorii, którzy mogli liczyć na fenomenalne popisy Jakuba Stupnickiego, Jakuba Ulczyńskiego oraz Nataniela Kolasińskiego. Wyżej wymienione trio zdobyło łącznie 64 punkty, prowadząc bydgoszczan do zwycięstwa nad gdyńską Flotą 90:86. W zespole Bartosza Sarzało najlepiej spisał się Nikodem Czoska, aplikując 26 punktów, 9 zbiórek i 6 asyst.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – BS Polonia Bytom 74:97
Enea Astoria II Bydgoszcz – AMW Flota Gdynia 90:86
Kuchinox-Puch-Siejko Zgierz – Energa GAK Gdynia 75:50
MKS II Dąbrowa Górnicza – Basket Hills Bielsko-Biała 63:97

fot. BS Polonia Bytom Basketball

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *