EBL: Pewna wygrana Śląska nad Arką

W jedynym sobotnim meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi Śląsk Wrocław pewnie pokonał Asseco Arkę Gdynia 86:63.

WKS Śląsk Wrocław – Asseco Arka Gdynia 86:63

Po ponad dwutygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem na koszykarskie parkiety wrócili gracze Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Urlepa podjęli w hali Orbita Asseco Arkę Gdynia. Gdynianie w minionej kolejce musieli uznać wyższość Twardych Pierników Toruń, podejmując ich we własnej hali.

Spotkanie lepiej zaczęli wrocławianie, którzy po świetnej grze Kodiego Justica wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie, lecz zespół trenera Mitrovicia nie dawał za wygraną i próbował zmniejszyć straty do rywali. Po pierwszych 10 minutach gry Śląsk prowadził 19:14.

W drugiej tercji gracze Andreja Urlepa powiększali swoją przewagę nad przeciwnikiem. Ciekawie grał Kerem Kanter z Aleksandrem Dziewą, lecz ważne punkty dorzucał również Jakub Karolak. W zespole gości wyróżniali się Jacobi Boykins i Filip Dylewicz. Po dwóch kwartach w Hali Orbita zespół reprezentujący nasz kraj w 7Days EuroCup prowadził 38:29.

W drugiej połowie meczu zawodnicy z Wrocławia zdominowali rywali zarówno w trzeciej jak i czwartej kwarcie spotkania. Kodi Justice rozkręcał się z minuty na minutę, a dodatkowe punkty spod kosza notował Aleksander Dziewa. Waleczny Jacobi Boykins nie dał rady zatrzymać rozpędzonego Śląska i ostatecznie zawodnicy z Dolnego Śląska pewnie pokonali zespół z Gdyni 86:63.