Efektowne zwycięstwo Astorii nad AGH

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz z pewnym zwycięstwem nad krakowskimi akademikami! W niedzielny wieczór podopieczni Krzysztofa Szubargi pokonali AZS AGH Kraków 97:66.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – AZS AGH Kraków 97:66 Statystyki

Obiecująco rozpoczęli mecz bydgoszczanie, którzy mogli na trafienia Filipa Małgorzaciaka i Szymona Kiwilszy. Krakowscy akademicy dotrzymywali kroku faworytowi dzięki udanym akcjom Jana Piliszczuka oraz Rafała Komendy. Po łatwych punktach Mateusza Orłowskiego, AGH miał na swoim koncie o trzy punkty więcej niż Astoria (7:10). Później do listy punktujących dopisał się Kacper Mąkowski, aplikując akcję 3+1. Po kolejnym lay-upie Piliszczuka krakowianie osiągnęli pułap sześciu „oczek”. Sytuację do końca pierwszej kwarty odmienił serial 12:2, w którym skuteczni byli Jakub Ulczyński, Andre Walker oraz Mateusz Kaszowski (22:18).

Dziewięciopunktowy serial Astorii pozwolił gospodarzom na początku kolejnej ćwiartki odskoczyć na 13 punktów. W odpowiednich chwilach krakowski zespół mógł liczyć na kosze Komendy i Śmiglaka, a także wolne od Mąkowskiego (31:26). Po udanych akcjach Damiana Ciesielskiego, Jana Piliszczuka, Jana Śmiglaka i Rafała Komendy, AGH ponownie przejął na moment prowadzenie (35:37). Pierwszą połowę zamknęły udane próby Damiana Jeszke oraz Jakuba Ulczyńskiego. Pierwsza połowa zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem dla czarno-czerwonych (44:38).

Po przerwie korzystny wynik dla gospodarzy trzymali Kaszowski oraz Kiwilsza. Później podopieczni Tomasza Zycha podgonili gospodarzy przy pomocy zagrań Mąkowskiego, a także Komendy (48:48). Do wyższego prowadzenia wrócili bydgoszczanie po następnych interwencjach Kaszowskiego i Kiwilszy. Piliszczuk, Komenda i Śmiglak reagowali łatwych punktami: z rzutów wolnych, a także spod tablicy. Jednak konto bydgoskiej ekipy zasiliły celne rzuty Zegzuły i Ulczyńskiego. W ten sposób podopieczni Krzysztofa Szubargi prowadzili po tej części 63:55.

Początkowy fragment czwartej odsłony rozjaśnił nam kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko. Astoria zaaplikowała w 3:37 sekund czternaście punktów z rzędu z udziałem m.in. Zegzuły, Wińkowskiego i Kaszowskiego. Na dobrą serię gospodarzy starali się reagować Dawid Golus, a także Bartosz Leśniak, ale dobrymi zagraniami odpowiadali Jakub Stupnicki, a także Kacper Burczyk. Tym sposobem Astoria wygrała ostatnią część 34:11, a ostatecznie całe zawody 97:66.

Dla Astorii 17 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst dał Mateusz Kaszowski. Dla AGH 16 punktów i 13 zbiórek zaaplikował Rafał Komenda.